Результати саміту НАТО у Вільнюсі для України не ідеальні, але хороші, заявив президент Володимир Зеленський на спільному брифінгу з генсеком Альянсу Єнсом Столтенбергом 12 липня.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Президент України зазначив, що результати саміту гарні, «але якби було запрошення до НАТО – вони були б ідеальні».
- За словами Зеленського, запрошення до Альянсу було б важливим сигналом для суспільства.
- «Я справді розумію, що це технічний сигнал, але якщо ми займаємося не тільки технікою і бюрократією, а подивимося на це як на серйозний фактор мотивації українського суспільства, то для мене як для президента це був дуже важливий момент», – наголосив він.
- Зеленський додав, що Україні запропоновано гарантії безпеки на шляху до НАТО, але не замість членства в Альянсі.
- «Україна розуміє, що не може бути членом НАТО, поки йде війна. Ми з багатьма сьогодні зустрічалися… Україна буде членом НАТО, коли дійсно будуть умови… коли буде безпечно на нашій землі», – заявив президент.
Контекст
Україна очікувала отримати на саміті у Вільнюсі чіткі та конкретні гарантії безпеки і її майбутнього членства в Альянсі.
Минулого тижня Зеленський заявив, що як підсумок саміту ідеальним було б запрошення України до НАТО. Він додав, що Україна здогадується про можливі труднощі в отриманні обʼєднаної підтримки всіх партнерів Альянсу.
11 липня саміт НАТО у Вільнюсі ухвалив пакет рішень із трьох елементів щодо шляху України до членства в Альянсі.
Перший елемент – нова багаторічна програма підтримки для України. Другий – утворення Ради Україна–НАТО. Третій елемент – лідери країн Альянсу підтвердили, що Україна у майбутньому стане членом НАТО.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що це сильний пакет для України і чіткий шлях до її членства у НАТО.
Напередодні стало відомо, що країни «Великої сімки» оголосять на саміті НАТО у Вільнюсі гарантії безпеки для України. Відповідний документ планується підписати 12 липня.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.