Країни G7 проведуть переговори з Україною щодо надання гарантій безпеки. Про гарантії оголосять після закінчення саміту НАТО у Вільнюсі, повідомила старший директор у Європі Ради національної безпеки Білого дому Аманда Слоат, пише CNN.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- За словами Слоат, президент США Джо Байден і лідери країн «Великої сімки» виступлять із великою заявою спільно з президентом України Володимиром Зеленським.
- «США разом з іншими лідерами G7 оголосять про намір допомогти Україні побудувати збройні сили, щоб захистити себе та стримувати майбутні атаки», – наголосила вона.
- Слоут додала, що мета заяви буде подвійною: підсилити військовий потенціал України та надіслати повідомлення Росії.
- Раніше пресслужба уряду Великої Британії повідомила, що «Велика сімка» готує довгострокові гарантії безпеки для України. Рішення, яке називають «історичним», майже узгоджене, його підпишуть 12 липня у Вільнюсі.
- Зокрема, анонсована безпекова допомога, яка включатиме швидкий обмін розвідданими та підтримку боротьби з кібератаками й гібридними загрозами, розширення навчальних програм для українських військових, розвиток промислової бази України.
Контекст
Україна очікувала отримати на саміті у Вільнюсі чіткі та конкретні гарантії безпеки й її майбутнього членства в Альянсі.
Минулого тижня Зеленський заявив, що як підсумок саміту ідеальним було б запрошення України до Альянсу. Він додав, що Україна здогадується про можливі труднощі в отриманні обʼєднаної підтримки всіх партнерів Альянсу.
11 липня Саміт НАТО у Вільнюсі ухвалив пакет рішень із трьох елементів щодо шляху України до членства в Альянсі.
Перший елемент – нова багаторічна програма підтримки для України. Другий елемент – утворення Ради Україна – НАТО. Третій елемент – лідери країн Альянсу підтвердили, що Україна у майбутньому стане членом НАТО.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг вважає, що це сильний пакет для України і чіткий шлях до її членства у НАТО.
12 липня Зеленський заявив, що Україна має отримати запрошення до НАТО, коли дозволять безпекові умови.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.