Категорія
Новини
Дата

Зеленський ініціював створення організації країн-експортерів продовольства

Україна пропонує створити організацію країн-експортерів продовольства, заявив президент Володимир Зеленський у зверненні на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. За його словами, голод треба зупиняти тільки превентивно.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Будь-яке реагування світу на голод за визначенням є запізнілим, адже у світу немає інструменту для превентивного реагування на продовольчі кризи.
  • Зараз у світу немає такого інструменту, заявив Зеленський. Саме тому Україна пропонує створити організацію країн-експортерів продовольства, додав він. 

Ключова цитата

«Пропонуємо створити організацію відповідальних демократичних держав-експортерів продовольства, які з повагою ставляться до прав людини та правил міжнародної торгівлі. Наша мотивація проста: треба створити страховку від голоду. Україна готова надати майданчик для діяльності такої організації», – сказав Володимир Зеленський.

Контекст

Війна в Україні вже вплинула на близько 25% світової торгівлі зерновими та призвела до зростання світових цін та зниження доступу до продуктів харчування в країнах-імпортерах України та РФ, зокрема пшениці та соняшникової олії, написав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький у блозі на Forbes

Висоцький зазначає, що у вирішенні ситуації зацікавлений весь світ, оскільки постачання пшениці з України – це понад 10% річного споживання пшениці для 15 країн світу. Для прикладу, це 28% потреб Індонезії, 21% – Бангладешу, а Єгипет імпортує майже 80% своєї пшениці з РФ та України.

Наслідки війни мають глобальний і системний характер, у тому числі через те, що 36 країн розраховують на постачання з України та РФ пшениці, йдеться в доповіді «Глобальний вплив війни в Україні на продовольчу, енергетичну та фінансову системи», яку представив генсек ООН Антоніу Гутерреш. За його словами, «нинішній шторм» загрожує зруйнувати економіку багатьох країн.

В ООН попереджали, що якщо РФ не розблокує порти України, це спровокує глобальну продовольчу катастрофу, наслідком якої стануть голод, масова міграція та політична нестабільність у світі.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні