Категорія
Новини
Дата

Зеленський запропонував Свириденко очолити уряд і анонсував «трансформацію виконавчої влади»

1 хв читання

Юлія Свириденко під час зустрічі з Володимиром Зеленським, Київ, 14 липня 2025 року /пресслужба Офісу президента

Юлія Свириденко під час зустрічі з Володимиром Зеленським, Київ, 14 липня 2025 року Фото пресслужба Офісу президента

Президент Володимир Зеленський запропонував першій віцепремʼєрці – міністерці економіки Юлії Свириденко очолити уряд і анонсував «трансформацію системи виконавчої влади». Повідомлення про це він опублікував у соцмережах 14 липня.

Купуйте річну передплату на 6 журналів Forbes Ukraine зі змістовними матеріалами, рейтингами та аналітикою від 1 350 грн.

Деталі 

  • Зеленський повідомив, що під час зустрічі зі Свириденко обговорив реалізацію домовленостей, досягнутих під час конференції з відновлення України, яка відбулася минулого тижня в Римі. 
  • Президент наголосив на необхідності якнайшвидше впровадити всі домовлені кроки, які можуть посилити стійкість держави й суспільства.
  • На зустрічі окрему увагу приділили заходам із розбудови економіки, масштабуванню програм підтримки громадян та розвитку українського виробництва озброєнь. Для цього, за словами президента, в Україні «починається трансформація системи виконавчої влади».
  • Зеленський зазначив, що очікує від Свириденко представлення програми дій нового уряду найближчим часом.
Зеленський запропонував Свириденко очолити уряд і анонсував «трансформацію виконавчої влади» /Фото 1

Володимир Зеленський і Юлія Свириденко. Фото: Офіс президента

Контекст

Напередодні низка ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що Зеленський запропонує посаду премʼєр-міністра Свириденко. Зокрема, за даними «Суспільного», кандидатуру Дениса Шмигаля можуть винести на міністра оборони замість Рустема Умєрова, якому готують посаду посла України в США. На полях конференції з відбудови у Римі Свириденко заявляла, що їй наразі не надходили пропозиції очолити Кабмін.

Юлія Свириденко – перша віцепремʼєрка – міністерка економіки, яка очолила Міністерство економіки у листопаді 2021 року. До призначення на цю посаду вона мала значний досвід як у державному, так і в приватному секторі. Свою карʼєру починала як економістка та управлінець у міжнародних компаніях, зокрема працювала з китайськими інвесторами та очолювала представництво Чернігова в китайському місті Усі.

З 2015 року перейшла на державну службу: очолювала департамент економічного розвитку Чернігівської ОДА, а згодом виконувала обовʼязки голови області. У 2019–2020 роках обіймала посади заступниці та першої заступниці міністра економіки, а в 2020-му стала заступницею керівника Офісу президента України, де курувала економічний блок та інвестиційні проєкти.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Третій випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні