20 ефективних агрокомпаній України
З початку повномасштабного вторгнення Всеволод Кожемяко (бригада «Хартія») сконцентрований на військовій справі і безпосередньої участі в управлінні компанією не бере, каже Олена Ворона. В зоні його відповідальності залишається ухвалення стратегічних рішень. Через тимчасову окупацію або небезпечну близькість до зони активних бойових дій «Агротрейд» не може обробляти 2400 га полів.
Не сприяють розвиткові зниження світових цін на агропродукцію і подорожчання добрив на внутрішньому ринку. У 2023 році компанія розбудовувала нові логістичні маршрути і більше уваги приділяла автоматизації. «Агротрейд» інтегрував дрони у власну систему цифрової агрономії Cropwise Operations – це дозволяє визначати якість виконаних робіт і краще контролювати техніку, що працює на полях. У планах на 2024 рік оснастити техніку трекерами для отримання інформації про витрати добрива, засоби захисту рослин і насіння.
«У важкі часи діє правило – інвестуємо, якщо капіталовкладення окуповуються протягом року», – каже Ворона. Так, пелетний котел до сушарки на Гадяцькому елеваторі окупився протягом 2,5 місяця. Щоб масштабувати успішний досвід, компанія встановила котли, які працюють на відходах соняшнику, ще на двох елеваторах. «Плануємо, що ця інвестиція виправдає себе за один сезон. 30% пелет для нових котлів виробляється з нашої сировини», – каже Ворона.