50 найкращих роботодавців воєнного часу
Українська команда DataArt, що входить у десятку найбільших ІТ‐роботодавців країни, за минулий рік зменшилася на 300 людей. У 2022‐му глобальний штат наблизився до 6000 спеціалістів, попередній виторг збільшився на 25%, до $378 млн. ІТ‐аутсорсер не проводив скорочень – частина українських співробітників переїхала і легалізувалась у DataArt за кордоном.
Релокація, перебудова процесів та підтримка працівників обійшлись у $10–15 млн, розповідав Forbes керівний директор Олексій Міллер. DataArt зберіг майже повний склад херсонського офісу, де на 24 лютого працювало 308 осіб. Майже 200 співробітників продовжували працювати з окупованого міста навіть у травні минулого року. Їм компанія допомагала зі зняттям готівки, закупівлею та доставкою ліків, розповів DOU керівник DataArt Kherson Дмитро Щедролосьєв. На грудень 2022‐го всі 294 співробітники херсонського офісу працюють у компанії, втім, лише 10 у звільненому місті.
30 стійких компаній
Заснована у 1997 році у США російським емігрантом Євгеном Голандом DataArt, тривалий час спиралася на розробників у Росії та Україні. «[Після 24 лютого] ми прийняли рішення вийти з Росії», – каже керівний директор Олексій Міллер. Головний фокус – безпека співробітників та їхніх сімей. Компанія створила кілька спеціальних груп, які приймали швидкі рішення щодо релокації, фінансування, нових місць роботи. Шість постійних українських офісів перетворилися на десятки ситуативних. «Ми мали забезпечити інфраструктуру для роботи й життя там, де збиралися працівники», – каже Міллер. На релокацію та перебудову в Україні DataArt витратила $15–20 млн. Потенційні клієнти по-різному ставляться до початку роботи з українськими командами. Втім, Міллер вважає, що попит на послуги, в тому числі з України, наступного року зросте на 10–40%
50 найкращих роботодавців 2021
За 2021 год DataArt наняла более 2600 новых работников, то есть выросла почти на 70%. С помощью полуторачасовых собеседований All‑in‑One менеджеры компании оценивают навыки кандидатов и сразу определяются с предложением. География найма охватила страны Латинской Америки, Ближнего Востока и Европы.
Какие профессии наиболее востребованы? «В этом году мы нанимаем почти всех желающих, – говорит глава People Analytics DataArt Станислав Калацкий. – Не всегда все позиции актуальны, но за год мы заинтересованы во всех специализациях». Среди бонусов – помощь с обустройством рабочего места на дому.
Работники DataArt могут пользоваться услугами корпоративного психолога. Медицинская страховка покрывает большинство заболеваний.
50 найкращих роботодавців 2020
Після чотирьох місяців карантину американський аутсорсер DataArt провів дослідження серед українських працівників. З’ясувалося, що 34% з них спеціально купували додому фрукти, аби відчути себе як в офісі. Більшість процесів дистанційної роботи в DataArt налагодили ще до пандемії, тому компанія пройшла карантин без втрат. Співробітникам допомогли облаштувати робоче місце вдома і регулярно інформували про те, як ідуть справи з бізнесом.
Працівники DataArt забезпечені медичним страхуванням з високим покриттям, курсами англійської, доступом до внутрішніх і партнерських освітніх платформ і т. д. Новачки проходять тримісячне навчання в компанії менторів, а потім можуть розвинути свої здібності у програмі Talent Lab. DataArt складає персональну карту розвитку для кожного співробітника.
«Попит на таланти істотно вищий за пропозицію, що позначається на зростанні зарплат», – каже Калацький. Тільки за першу половину 2020 року компанія найняла понад 100 нових працівників.