Інформація про UPG

Виторг: 31,4 млрд грн (2023), Торгівля нафтопродуктами

UPG /UPG
Прибуток: 0,2 млрд грн (2023)
65 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
3513
Керівник
Анатолій Можар
Власник
Сестра Володимира Петренка Юлія Васьковська
Річний приріст виторгу
-26%
Центральний офіс
Коростень (Житомирська область)

202 бізнес-чемпіони 2024

Компанія підприємця з Житомирщини Володимира Петренка із 85 автозаправками UPG – лідер за середніми продажами пального на одній заправці на добу – понад 12 000 л, за даними «А-95». Причина лідерства – Петренко розміщує заправки тільки у привабливих локаціях. «Ми забезпечуємо пальне однакової якості у всій мережі, – каже Петренко. – Через це маржа на літрі пального на 1,5–2 грн менше, ніж у конкурентів».

Група компаній UPG інвестувала €15 млн у реконструкцію придбаного у 2023-му у Польщі термінала для перевалки і зберігання нафтопродуктів, щоб збільшити можливості одночасно наповнювати паливом залізничні цистерни. В Україні UPG розвиває власну мережу ресторанів VIVO café: на 50 заправках шеф-кухарі готують повноцінні страви.

Також UPG запустила енергетичний напрям – компанію «Укрпалет Енерджи». Вона планує побудувати 14 газових когенераційних установок по всій Україні. З Житомиром уже підписано меморандум: місто обіцяло підібрати майданчики, «Укрпалет Енерджи» – встановити когенерацію.

100 найбільших приватних компаній 2021

До мережі UPG входить 73 автозаправки у 17 областях – за цим показником компанія у десятці найбільших операторів українського паливного ринку. У 2020 році UPG відкрила сім АЗС – удвічі менше від запланованого. Скорегувати плани змусило зниження мобільності через пандемію. «Рік був важким, але ми розвиваємося», – каже власник компанії Володимир Петренко. З початку 2021‑го UPG відкрила ще п’ять АЗС. Петренко не залучає позиковий капітал, фінансуючи розширення завдяки прибутку. Одна заправка йому обходиться у $1,5– 2 млн. До кінця 2021 року UPG планує встановити на всіх своїх АЗС зарядні станції для електромобілів.

100 найбільших приватних компаній 2020

Одна з найдинамічніших паливних компаній України має намір до кінця року довести мережу під брендом UPG до 75 АЗС. Залишилося відкрити вісім станцій. У 2019‑му компанія відкрила 25 АЗС. Бензин і дизель постачали з Мозирського НПЗ (в 2022 році припинили з ним співпрацю, тепер паливо доставляють з європейських заводів). У UPG вважають своє паливо більш якісним у порівнянні з нафтопродуктами Кременчуцького, Шебелинського або Мажейкяйського НПЗ. «У них присадки, крім того, у білоруському бензині глибина очищення – 85%, в інших найчастіше тільки 55%», – запевняє співвласник мережі Володимир Петренко. Він сподівається, що уповільнення мобільності через пандемію не надто знизить виручку. Фінансувати розвиток Петренко розраховує за рахунок прибутку. «Кредити брати не будемо», – говорить він.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Louis Dreyfus /Freepik
Виторг 9,7 млрд грн
Прибуток 268 млн грн
Євро Смарт Пауер /Shutterstock
Виторг 9,6 млрд грн
Прибуток 20 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі