Національний банк України позбавив акціонера АТ «Мотор-Банк» Вʼячеслава Богуслаєва права голоса за своїми акціями у банку через російське громадянство, йдеться в повідомленні регулятора.
Ключові факти
- НБУ визнав ділову репутацію єдиного акціонера АТ «Мотор-Банк» Вʼячеслава Богуслаєва небездоганною та застосував до нього захід впливу у вигляді тимчасової, до усунення порушення, заборони використання права голосу за 100% акцій банку на один рік.
- Підставою для ухвалення рішення, яке було прийнято 10 листопада, стало отримання Нацбанком відомостей про наявність у Богуслаєва громадянства РФ із 2000 року.
Контекст
Богуслаєва було затримано контррозвідкою СБУ у жовтні цього року. За даними слідства, керівництво заводу «Мотор Січ» у Запоріжжі налагодило транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до РФ.
Слідство заявляє, що посадовці діяли у змові з наближеними до Кремля представниками російської корпорації «Ростех», яка є одним із головних виробників озброєнь для російської армії.
Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту ударних вертольотів, які масово застосовували для повномасштабного вторгнення в Україну.
Слідчі Служби безпеки повідомили організаторам оборудки про підозру за ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) та 111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України. Суд обрав їм міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
На все майно президента АТ «Мотор Січ» Богуслаєва, який підозрюються в роботі на агресора, накладено арешт. У ході розслідування співробітники СБУ встановили, що керівник «Мотор Січі» є акціонером банку, якому належить 100% корпоративних прав ще однієї фінустанови – ПАТ «Мотор-Банк».
![Велике відчуження. Чому держава забрала активи Коломойського, Жеваго, Богуслаєва, Григоришина та чий бізнес наступний /Фото Колаж Анна Наконечна](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/e/4e/d4a29a60-2c8cf3a0e68d93d0c091cc03887014ee.jpg?v=2514_3)
![Від «Роттердаму» до Богуслаєва. САП, НАБУ та СБУ чи не щодня вручають підозри у топсправах, що не рухалися роками. Звідки така активність /Фото Колаж Анна Наконечна](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/9/49/2663f425-2f72fba4ed78d83f215c62c4b90da499.jpg?v=8459_3)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.