50 найбільших експортерів України 2022
Після початку вторгнення мультинаціональні компанії зупинили роботу в Україні і почали евакуацію персоналу. Cargill вивезла в Румунію своїх співробітників і частину штату українського партнера TIS. Американській корпорації належить 51% у зерновому терміналі Neptune у порту Південний. Cargill, Louis Dreyfus і ADМ були серед перших, хто в березні переорієнтував експорт українського збіжжя на залізницю й автотранспорт. «Зерновий коридор» дозволив повернутися до системної роботи у портах Одеси. За серпень – жовтень сумарно ADM, «Вайтерра Україна», Cargill, COFCO та Louis Dreyfus вивезли морським шляхом понад 889 000 т. Компанії майже не спілкуються зі ЗМІ, тому складно оцінити ступінь втрат, яких вони зазнали під час війни. Директор Cargill Девід Макленнан у грудні минулого року розповідав Bloomberg, що корпорація втратила контроль за двома українськими підприємствами, які спеціалізуються на переробці соняшнику. Влітку 2022‑го через російські обстріли постраждали агрозавод COFCO в Маріуполі, зернові термінали канадської Viterra й американської Bunge у Миколаєві. У квітні дослідження Єльського університету констатувало, що частина аграрних мультинаціональних компаній продовжують операції в Росії. Viterra, Cargill та Louis Dreyfus з початку повномасштабної війни експортували майже 1,5 млн т російського зерна, повідомляв Bloomberg у липні. 13 лютого 2023 року Bunge домовилась про продаж олійного бізнесу в Росії. Покупець – компанія Exoil Trading Карена Ванецяна. Cargill і ADM припинили інвестиції в російські активи.
100 крупнейших частных компаний 2021
Событие года: приобретение 51% в зерновом терминале Neptune (порт Южный). С июля 2020‑го по июнь 2021 года Neptune увеличил перевалку на 16%, до 2,9 млн т.
Цитата: «Инвестиции в Neptune позволяют Cargill лучше использовать свои производственные возможности, чтобы прокормить растущее население, перемещая урожай в наиболее нуждающиеся регионы» (президент Cargill по Европе, Африке и Ближнему Востоку Филип Персер).
100 крупнейших частных компаний 2020
В начале сентября 2019 года американская корпорация Cargill и одесская компания M.V Cargo с помпой открыли терминал Neptune в порту Южный. Проект стоимостью $150 млн в состоянии переваливать до 10% всего украинского экспорта зерновых. «Наша цель – создать самые большие мощности на всем Черном море», – сказал на церемонии вице‑президент Cargill Роджер Янсен. За год терминал обработал 2,5 млн т зерна – половину от своих возможностей. Для Cargill терминал только часть украинского проекта. Компания планирует расширять бизнес в животноводстве и наращивать торговлю зерновыми и масличными культурами. В 2019/2020 маркетинговом году компания увеличила экспорт зерновых на 22%, до 4,4 млн т
- Категория
- Мир
- Дата