Інформація про Cargill

Виторг: 13,5 млрд грн (2022 рік), АПК

Cargill /Getty Images
Прибуток: 558 млн грн (2022 рік)
37 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Кількість працівників
351
Керівник
Васіле Варварой
Власник
Cargill, Inc.
Річний приріст виторгу
-9%
Центральний офіс
Київ

50 найбільших експортерів України 2022

Після початку вторгнення мультинаціональні компанії зупинили роботу в Україні і почали евакуацію персоналу. Cargill вивезла в Румунію своїх співробітників і частину штату українського партнера TIS. Американській корпорації належить 51% у зерновому терміналі Neptune у порту Південний. Cargill, Louis Dreyfus і ADМ були серед перших, хто в березні переорієнтував експорт українського збіжжя на залізницю й автотранспорт. «Зерновий коридор» дозволив повернутися до системної роботи у портах Одеси. За серпень – жовтень сумарно ADM, «Вайтерра Україна», Cargill, COFCO та Louis Dreyfus вивезли морським шляхом понад 889 000 т. Компанії майже не спілкуються зі ЗМІ, тому складно оцінити ступінь втрат, яких вони зазнали під час війни. Директор Cargill Девід Макленнан у грудні минулого року розповідав Bloomberg, що корпорація втратила контроль за двома українськими підприємствами, які спеціалізуються на переробці соняшнику. Влітку 2022‑го через російські обстріли постраждали агрозавод COFCO в Маріуполі, зернові термінали канадської Viterra й американської Bunge у Миколаєві. У квітні дослідження Єльського університету констатувало, що частина аграрних мультинаціональних компаній продовжують операції в Росії. Viterra, Cargill та Louis Dreyfus з початку повномасштабної війни експортували майже 1,5 млн т російського зерна, повідомляв Bloomberg у липні. 13 лютого 2023 року Bunge домовилась про продаж олійного бізнесу в Росії. Покупець – компанія Exoil Trading Карена Ванецяна. Cargill і ADM припинили інвестиції в російські активи.

100 найбільших приватних компаній 2021

Подія року: придбання 51% у зерновому терміналі Neptune (порт Південний). З липня 2020‑го до червня 2021 року Neptune збільшив перевалку на 16%, до 2,9 млн т.

Цитата: «Інвестиції в Neptune дозволяють Cargill краще використовувати свої виробничі можливості, аби прогодувати зростаюче населення, переміщуючи урожай до найбільш нужденних регіонів» (президент Cargill по Європі, Африці та Близькому Сходу Філіп Персер).

100 найбільших приватних компаній 2020

На початку вересня 2019 року американська корпорація Cargill та одеська компанія M.V Cargo з помпою відкрили термінал Neptune в порту «Південний». Проєкт вартістю $150 млн спроможний перевалювати до 10% всього українського експорту зернових. «Наша мета – створити найбільші потужності на всьому Чорному морі», – сказав на церемонії віцепрезидент Cargill Роджер Янсен. За рік термінал обробив 2,5 млн т зерна – половину від своїх можливостей. Для Cargill термінал лише частина українського проєкту. Компанія планує розширювати бізнес у тваринництві і нарощувати торгівлю зерновими та олійними культурами. У 2019/2020 маркетинговому році компанія збільшила експорт зернових на 22%, до 4,4 млн т.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Автомагістраль-Південь /Shutterstock
Виторг 16,9 млрд грн
Прибуток 634 млн грн
Comfy
Виторг 16,2 млрд грн
Прибуток 81 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі