Кілька днів швейцарський банк Credit Suisse намагається заглушити чутки в соцмережах про свої фінансові проблеми і переконати інвесторів та клієнтів у тому, що падіння цін на акції і зростання кредитних дефолтних свопів не є реальними показниками здоровʼя банку. The Financial Times зібрав ключові факти у лаконічному гіді – Forbes переклав матеріал.
6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»
Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.
Квитки на конференцію за посиланням
20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.
Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00
Найбільше інвесторів та коментаторів ринку хвилює стан капіталу Credit Suisse, який відображає його здатність справлятися зі збитками, і його рівень ліквідності, який випробують періоди короткочасного стресу.
- Минулого місяця аналітики Deutsche Bank оцінили жорсткі заходи швейцарського банку і дійшли висновку, що йому треба буде знайти додаткові ₣4 млрд (швейцарських франків) на реструктуризаційні витрати, розвиток інших бізнесових ліній і задоволення вимог регуляторів щодо зміцнення коефіцієнтів капіталу.
- У пʼятницю аналітики Keefe, Bruyette & Woods спрогнозували, що Credit Suisse знадобиться вже ₣6 млрд. Вони стверджують, що після розпродажу активів банку доведеться просити в інвесторів ₣4 млрд, аби «виконати план розвитку і/або мати заощадження на непередбачувані події, такі як судові позови чи реакцію клієнтів на потенційні втрати».
- Ринкова капіталізація Credit Suisse знизилася до ₣10 млрд за останні кілька тижнів після падіння ціни на акції на 25%.
- Банк планує продати частини свого інвестиційного банку і зібрати на цьому до ₣2 млрд.
- Кредитні дефолтні свопи (CDS) на пʼять років у понеділок опустилися на більш як 100 пунктів, що призвело до історичного падіння акцій нижче ₣3,60 за одиницю.
Відповідь банку
Банк наполягає, що ліквідність і капітал у нього в нормі, і наводить такі аргументи:
- Як порівняти з іншими європейськими банками, то у Credit Suisse коефіцієнт CET1 близький до коефіцієнтів UBS, HSBC, Deutsche Bank і BNP Paribas.
- У банку ще є ₣15,7 млрд додаткового капіталу першого рівня (АТ1) завдяки випуску спеціальних облігацій, які можна перетворити на капітал у часи стресу.
- Влітку банк ще залучив $1,5 млрд капіталу АТ1, випустивши облігації із прибутковістю 9,75% – зараз їхню прибутковість оцінюють у 12,5%.
- На додачу до всього цього, згідно із вимогами регуляторів, у банку є ₣44,2 млрд капіталу «на чорний день», який допоможе поглинути втрати і не дати статися банкрутству.
- Коефіцієнт покриття ліквідністю (LCR) Credit Suisse становить 191%, що значно вище, ніж у більшості інших банків.
«Нам треба буде втратити ₣97 млрд капіталу, перш ніж щось трапиться із нашими клієнтами і працівниками, – сказав один виконавчий директор Credit Suisse, посилаючись на всі додаткові подушки безпеки банку. – Під час фінансової кризи UBS втратив мільярди і його врятували. У нас наразі такої проблеми немає».
Реакція інших банків
«Ми б не поспішали проводити паралелі із банками в кризу 2008-го і Deutsche Bank у 2016-му», – сказав аналітик Citigroup Ендрю Кумс у відповідь на порівняння ситуації швейцарського банку із вищезазначеними подіями.
«З нашої точки зору, якщо подивитися на результати банку після другого кварталу, ми бачимо: капітал і ліквідність Credit Suisse перебувають на хорошому рівні», – заявив аналітик JPMorgan Кіан Абухоссейн.
Що зараз?
До кінця понеділка акціонери банку, схоже, дослухалися до повідомлення аналітиків і заспокоїлися. Перед закриттям біржі в Цюриху акції Credit Suisse повернулися на майже той рівень, з якого починали день, – ₣4.
А бізнесовий журналіст видання ABC в Австралії, який у неділю у Twitter створив допис про те, що великий міжнародний інвестиційний банк «уже на межі», видалив свій пост, що назбирав багато ретвітів, і отримав «наганяй» від роботодавця.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.