Банк Credit Suisse. /Shutterstock
Категорія
Гроші
Дата

Багато галасу з нічого. Чому у Credit Suisse не все так погано, як здається. Пояснює The Financial Times

Банк Credit Suisse. Фото Shutterstock

Кілька днів швейцарський банк Credit Suisse намагається заглушити чутки в соцмережах про свої фінансові проблеми і переконати інвесторів та клієнтів у тому, що падіння цін на акції і зростання кредитних дефолтних свопів не є реальними показниками здоровʼя банку. The Financial Times зібрав ключові факти у лаконічному гіді – Forbes переклав матеріал.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.

Квитки на конференцію за посиланням

20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.

Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00

Найбільше інвесторів та коментаторів ринку хвилює стан капіталу Credit Suisse, який відображає його здатність справлятися зі збитками, і його рівень ліквідності, який випробують періоди короткочасного стресу.

  • Минулого місяця аналітики Deutsche Bank оцінили жорсткі заходи швейцарського банку і дійшли висновку, що йому треба буде знайти додаткові ₣4 млрд (швейцарських франків) на реструктуризаційні витрати, розвиток інших бізнесових ліній і задоволення вимог регуляторів щодо зміцнення коефіцієнтів капіталу.
  • У пʼятницю аналітики Keefe, Bruyette & Woods спрогнозували, що Credit Suisse знадобиться вже ₣6 млрд. Вони стверджують, що після розпродажу активів банку доведеться просити в інвесторів ₣4 млрд, аби «виконати план розвитку і/або мати заощадження на непередбачувані події, такі як судові позови чи реакцію клієнтів на потенційні втрати».
  • Ринкова капіталізація Credit Suisse знизилася до ₣10 млрд за останні кілька тижнів після падіння ціни на акції на 25%. 
  • Банк планує продати частини свого інвестиційного банку і зібрати на цьому до ₣2 млрд.
  • Кредитні дефолтні свопи (CDS) на пʼять років у понеділок опустилися на більш як 100 пунктів, що призвело до історичного падіння акцій нижче ₣3,60 за одиницю.
Багато галасу з нічого. Чому у Credit Suisse не все так погано, як здається. Пояснює The Financial Times /Фото 1

Падіння облігацій АТ1 Credit Suisse.

Відповідь банку

Банк наполягає, що ліквідність і капітал у нього в нормі, і наводить такі аргументи:

  • Як порівняти з іншими європейськими банками, то у Credit Suisse коефіцієнт CET1 близький до коефіцієнтів UBS, HSBC, Deutsche Bank і BNP Paribas.
  • У банку ще є ₣15,7 млрд додаткового капіталу першого рівня (АТ1) завдяки випуску спеціальних облігацій, які можна перетворити на капітал у часи стресу.
  • Влітку банк ще залучив $1,5 млрд капіталу АТ1, випустивши облігації із прибутковістю 9,75% – зараз їхню прибутковість оцінюють у 12,5%.
  • На додачу до всього цього, згідно із вимогами регуляторів, у банку є ₣44,2 млрд капіталу «на чорний день», який допоможе поглинути втрати і не дати статися банкрутству.
  • Коефіцієнт покриття ліквідністю (LCR) Credit Suisse становить 191%, що значно вище, ніж у більшості інших банків.
Багато галасу з нічого. Чому у Credit Suisse не все так погано, як здається. Пояснює The Financial Times /Фото 2

Зміна цін на акції різних банків станом на тепер.

«Нам треба буде втратити ₣97 млрд капіталу, перш ніж щось трапиться із нашими клієнтами і працівниками, – сказав один виконавчий директор Credit Suisse, посилаючись на всі додаткові подушки безпеки банку. – Під час фінансової кризи UBS втратив мільярди і його врятували. У нас наразі такої проблеми немає».

Реакція інших банків

«Ми б не поспішали проводити паралелі із банками в кризу 2008-го і Deutsche Bank у 2016-му», – сказав аналітик Citigroup Ендрю Кумс у відповідь на порівняння ситуації швейцарського банку із вищезазначеними подіями.

«З нашої точки зору, якщо подивитися на результати банку після другого кварталу, ми бачимо: капітал і ліквідність Credit Suisse перебувають на хорошому рівні», – заявив аналітик JPMorgan Кіан Абухоссейн.

Що зараз?

До кінця понеділка акціонери банку, схоже, дослухалися до повідомлення аналітиків і заспокоїлися. Перед закриттям біржі в Цюриху акції Credit Suisse повернулися на майже той рівень, з якого починали день, – ₣4.

А бізнесовий журналіст видання ABC в Австралії, який у неділю у Twitter створив допис про те, що великий міжнародний інвестиційний банк «уже на межі», видалив свій пост, що назбирав багато ретвітів, і отримав «наганяй» від роботодавця. 

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні