Категорія
Новини
Дата

Єврозоні загрожує глибока рецесія, виробництво скоротиться на 2,2% – Deutsche Bank

У єврозоні спостерігатиметься глибша рецесія, ніж прогнозувалося раніше, після того, як Росія припинила постачання природного газу газогоном «Північний потік». Такий прогноз озвучили економісти найбільшого банківського концерну Німеччини Deutsche Bank, пише Bloomberg.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Виробництво скоротиться на 2,2% наступного року, порівняно з більш раннім прогнозом скорочення на 0,3%, повідомили аналітики у звіті для клієнтів. 
  • Валовий внутрішній продукт у Німеччині, яка найбільше потерпає від зниження поставок енергії, впаде на цілих 4%.
  • Інфляція тим часом очікується в середньому на рівні 6,2% у 2023 році порівняно з 8,2% у 2022-му, оскільки збої в ланцюжках постачань, напружені ринки праці і слабкий євро компенсують вплив погіршення стану економіки.
  • Deutsche Bank, як і раніше, очікує, що Європейський центральний банк підвищить ставку за депозитами до 2,5% до кінця першого кварталу.

Контекст

Інфляція в єврозоні встановила новий рекорд. У серпні вона зросла на 9,1%. Споживчі ціни у 19 країнах перевищили середню оцінку 9% в опитуванні економістів Bloomberg, насамперед у галузі енергетики та харчових продуктів.

За винятком цих чинників, індикатор базової інфляції зріс до нового максимуму в 4,3%, тож ціновий тиск продовжує набувати ширшого характеру.

Індекс ділової активності (PMI) у єврозоні в серпні другий місяць поспіль опинився нижче від рівня, що вказує на рецесію, – 49,2. Очікувалося, що він буде на рівні 49, пише Bloomberg. У Німеччині спостерігається найрізкіший спад активності з червня 2020 року. Тим часом у Франції активність знизилася вперше за півтора року: там індекс PMI впав до 49,8 – більше, ніж передбачалося.

Індикатор настроїв у промисловості та сфері послуг погіршився, оскільки брак енергії ставить під загрозу виробництво, а зростання цін стримує попит. Тоді як настрої споживачів несподівано відновилися у серпні з рекордно низького рівня, домогосподарства налаштовані песимістичніше щодо перспектив, ніж під час пандемії.

На початку вересня Європейський центральний банк підвищив базову відсоткову ставку за кредитами на рекордні 75 базисних пунктів – до 1,25%. Рішення про підвищення ставок у ЄЦБ пояснили боротьбою з інфляцією, яка у серпні досягла досягла 9,1%. Це більш ніж у чотири рази перевищує цільовий показник регулятора у 2%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні