Американський техгігант Microsoft відкрив офіс в Україні у 2000-х і з того часу не закривав його навіть у найбільш турбулентні часи. Проте наймати тут нових співробітників компанія не спішить. Як працює український офіс лідера ШІ-революції Microsoft? Інтерв’ю директора «Microsoft Україна» Леоніда Полупана.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Директор «Microsoft Україна» Леонід Полупан, 42, тестує майже всі нові продукти корпорації. «Найактивніший напрям розробки – ШІ-сервіси Copilot», – говорить Полупан, який керує бізнесом компанії в Україні та Балтиці з грудня 2022-го. У 2013-му він працював директором з продажів у «Vodafone Україна», а у 2018-му зайняв аналогічну посаду в Microsoft у Чорноморському регіоні.
Американська корпорація Microsoft стала явним лідером у галузі штучного інтелекту завдяки мільярдним інвестиціям в OpenAI, що розробила ChatGPT, та продажам своєї хмари для тренування мовних моделей. Наприкінці січня 2024-го гігант став другою компанією, якій вдалося досягти капіталізації у $3 трлн. Це відображає оптимізм інвесторів, що одна з найстаріших технологічних компаній створює революцію штучного інтелекту, писала WSJ.
На початку інтервʼю з Forbes Полупан запитує, чи може зробити запис розмови, і пояснює: «Тестуємо Copilot для M365 з українською локалізацією».
Як українська команда залучена до ШІ-розробок Microsoft, скільки партнерів компанія має в Україні та якими її послугами користується енергохолдинг ДТЕК?
Інтерв’ю скорочено та відредаговано для ясності.
Microsoft системно випускає ШІ-інструменти Copilot на базі GPT4. Яка роль української команди в ШІ-розробках компанії?
Microsoft Copilot – це лінійка асистентів для різних цілей і різних спеціалістів. Для базової функції – розшифровки – ми тестуємо зараз українську мову. Інструмент показує гарні результати синхронного перекладу. Наприклад, колега проводив презентацію українською мовою, Copilot перекладав виступ на англійську і відповідав на запитання за темою виступу.
Над продуктами працюють люди з різних країн. До розробки залучаються спеціалісти не за ознакою приналежності до країни, а за наявністю навичок, тому складно говорити про українську команду. Українці в різних країнах залучені до розробки. Багато також не займаються написанням коду, але є бета-тестерами продуктів. Зокрема, я бета-тестер майже всіх наших продуктів, які зʼявляються.
Які продукти ви зараз тестуєте?
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.