Категорія
Новини
Дата

Помічник програміста Copilot X від GitHub отримав чат-бота і функції GPT-4

2 хв читання

Підрозділ GitHub корпорації Microsoft презентував оновлену версію асистента Copilot X, призначену для надання розширеної допомоги програмісту, пише Bloomberg. Помічник програміста отримав підтримку GPT-4. У новій версії є функція чат-бота і голосове введення.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Програміст може звертатися до Copilot X у разі труднощів, без необхідності просити допомоги на профільних ресурсах. Система підказує, як виконувати ті чи інші завдання під час написання коду. 
  • «Copilot X розповів, як можна написати гру «Змійка» на Python. У вікні чату система нагадує, для чого призначені ті чи інші фрагменти коду, пропонує способи його тестування та виправлення помилок», – зазначив голова GitHub Томас Домке.
  • У новій версії помічник програміста отримав підтримку останньої версії мовної моделі GPT-4, але вона знадобилася не для всіх компонентів. 
  • GitHub хоче використовувати різні моделі для різних завдань. Функція автозавершення рядка залишиться на попередній версії, тому що для її роботи більш важливою є швидкість, ніж точність. А можливості GPT-4 інтегрували в новий чат-бот, де вони більш доречні.
  • Для підключення Copilot X програмістам потрібно зареєструватися в списку очікування. Copilot X спочатку буде доступний лише в програмах Microsoft Visual Studio та Visual Studio Code, але в майбутньому GitHub планує розширити його для інших IDE.

Контекст

GitHub уперше розповіла про Copilot у 2021 році, а вийшла платформа лише наступного року. Тоді це був інструмент, що автоматично дописує окремі рядки коду. Пізніше він набув популярності серед сотні тисяч розробників. Із часом назва системи поширилася на широкий спектр інших продуктів Microsoft – від офісних програм до компонентів безпеки.

За даними GitHub, Copilot уже відіграв важливу роль у продуктивності розробників для більш як мільйона програмістів, допомагаючи їм кодувати до 55% швидше. Домке вважає, що завдяки цим новим функціям чату кодування стане ще простішим і що ШІ-помічники, такі як Copilot, будуть фундаментальними для програмістів у майбутньому.

14 березня OpenAI, яка створила чат-бот ChatGPT, анонсувала випуск більш потужної та удосконаленої версії штучного інтелекту – GPT-4. «Вона може скласти адвокатський іспит та отримати п’ять балів у декількох випускних шкільних іспитах», – написав 14 березня у Twitter СЕО компанії OpenAI Сем Альтман

Нова мовна модель вдесятеро більша за свою попередницю GPT-3. Четверта версія має 10 трлн параметрів, що дозволяє вирішувати значно складніші завдання. Приклад із презентації – завантажити увесь Податковий кодекс США та розрахувати податки для американської сімейної пари.

Друга й більш очікувана фішка – мультимодальність. Ще до релізу зарубіжні оглядачі припускали, що новинка зможе працювати з відео, аудіо та візуальними відповідями. Ці очікування виправдалися не до кінця.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні