Голова Миколаївської ОДА Віталій Кім. Колаж: Анна Наконечна /Колаж Анна Наконечна
Категорія
Картина дня
Дата

«Добрий вечір, ми з України». Як бізнесмен та голова Миколаївської ОДА Віталій Кім став суперзіркою жахливої війни

Голова Миколаївської ОДА Віталій Кім. Колаж: Анна Наконечна Фото Колаж Анна Наконечна

Віталій Кім, 41, народився в Миколаєві, побудував там свій бізнес, а зараз очолює рідну область і захищає її від російської армії. До 30 років устиг двічі збанкрутувати, а в 40 кинув бізнес. Сьогодні Кім – не просто чиновник, а один із найпопулярніших людей в Україні.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Російські війська штурмують Миколаїв із перших днів війни в Україні. Спроби швидко взяти місто та область закінчилися провалом. Голова Миколаївської ОДА Віталій Кім не лише тримає оборону, а й не втрачає позитивний настрій. «Коли дізнався, що почалася війна, було страшно, але потім швидко зібрався», – каже Кім.

Кожен ефір у його Telegram-каналі починається з посмішки та фрази: «Добрий вечір, ми з України». Пісню з такою назвою він почув кілька місяців тому, і вона йому сподобалася. «Виходить, я сплагіатив», – жартує Кім.

Віталій – позитивна та добра людина, каже радник мера Миколаєва та засновник клубу підприємців міста «МрійДій» Максим Бревда. «Він завжди налаштований оптимістично», – говорить він.

Популярний зараз Telegram-канал створив не сам Кім, а його радниця з комунікацій Вікторія Олійник 24 лютого близько 7-ї ранку, стоячи на заправці. Тоді військовий аеродром «Кульбакіно» почали обстрілювати, і треба було швидко сповістити мешканців. «Ніхто не думав, що буде така популярність», – каже Олійник.

У перші пів години на канал підписалися 1000 людей. Зараз Кіма читають понад 730 000 людей. Для порівняння: у Миколаєві мешкає 490 000 осіб, а в області – 1,1 млн осіб.

До війни невимушений та веселий характер Кіма місцеві медіа критикували. «Він міг пожартувати під час пресконференції, за що часто отримував від місцевих журналістів, – каже Олійник. – Зараз усі сприймають це інакше».

Кім – справжній секс-символ у Миколаєві й не лише, каже місцевий ресторатор Костянтин Скоріні. «У місті має високий рівень довіри, а місцеві дівчата серйозно хочуть за нього заміж», – каже Скоріні.

Кім любить спорт, у юності займався тхеквондо, баскетболом, кікбоксом. Його батько – заслужений тренер з баскетболу. Кіму до душі активний відпочинок: їзда на мотоциклі, полювання та риболовля.

Як ставитися до популярності – поки що не знає, каже, що подумає про це після війни. «Ще не читав жодного коментаря, – говорить він. – Обіцяю, що все прочитаю, коли переможемо».

Кім – девелопер із Миколаєва

Віталій Кім народився в Миколаєві, закінчив Національний університет кораблебудування за спеціальністю «Економіка підприємства» та почав займатися бізнесом. Разом із партнерами заснував будівельну компанію S.DEVELOP, яка будує житлові будинки в Миколаєві, Херсоні та Запоріжжі. На сайті компанії шість збудованих комплексів.

У будівельному бізнесі він зі шкільних років. «Я допомагав батькові на різних підрядах», – каже Кім. Загалом, згідно з даними YouControl, був керівником восьми компаній у Миколаєві, які він переписав на партнерів у 2019 році. Керівником трьох із них стала його дружина Юлія Кім.

Усі компанії, якими керував Кім, різного спрямування – від електромонтажних робіт до видання журналів. Є навіть ресторанний комплекс у Миколаївській області з басейном та пляжем «Ушуая». Але найбільша «Вега-Груп» – усе ж будівельна. Згідно зі «СПАРК-Інтерфаксом», її прибуток за три квартали 2021 року – 4,5 млн грн, а виторг – 55 млн грн.

До 25 років Кім став «достатньо забезпеченою людиною», але каже, що йому просто пощастило. «Нам вдалося купити першу ділянку дешево. Це більше про удачу та фарт, – говорить Кім. – Я не можу сказати, що це гроші, зароблені тяжкою працею». Він відмовився назвати суму своїх активів.

До 30 років Кім двічі ставав банкрутом. Усе через брак досвіду та поверхневе ставлення до речей, але саме це, за його словами, виховало в ньому нинішній оптимізм, бажання боротися і не сумувати, коли все погано. «Коли ти на вершині, то пам'ятаєш, як там добре, і прагнеш туди повернутися», – вважає Кім.

Співбесіда на Банковій та роль Арахамії

2019 року він очолив у Миколаєві передвиборчий штаб партії «Слуга народу». В інтерв'ю іншим ЗМІ він часто каже, що якби не президент Володимир Зеленський, то він би не пішов у політику. У Миколаєві президентській партії перед виборами потрібна була людина, яка розуміла регіон і могла швидко налаштувати процеси, каже Олійник.

На той момент Кім уже брав участь у власному бізнесі пасивно, найнявши керівників-партнерів і директорів, яким делегував операційну систему. «Мені дружина сказала, що я багато відпочиваю, їжджу на риболовлю та полювання, і настав час щось робити», – розповідає Кім.

До штабу «Слуги народу» Кім прийшов волонтером, потім став заступником начальника штабу, а потім і головою. Спочатку він навіть приховував, що є гроші, – хотів бути корисним справами, а не грошима. «Хитрість – це ознака розуму», – каже Кім.

Не збирався Кім і в державний сектор. У Миколаєві вибори на мера міста програв кандидат від «Слуги народу», а від партії губернатором відправили людину з Києва – Олександра Стадника. Місцевий бізнес із ним не спрацювався, і Офіс президента вирішив його поміняти.

Кандидатуру Кіма запропонував інший виходець із Миколаєва – голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія. Вони були знайомі, навчалися в одній школі, каже Олійник.

Рішення Кім прийняв за два дні – 25 листопада 2020 року він ще не збирався йти в держсектор, а 27 листопада його призначення підписав Зеленський. «Я приїхав у своїх справах до Києва, зателефонував Давид і попросив заїхати на Банкову, виявилося, що він запросив мене одразу на співбесіду», – каже Кім.

Після школи Кім та Арахамія зустрічалися в 2014 році. «Я тоді працював радником міністра аграрної політики, а Давид був волонтером на Майдані, – згадує Кім. – Потім зустрілися вже в 2019-му в штабі «Слуги народу».

«Показав, що залишається в місті і готовий працювати до останнього»

Бізнес сприйняв це призначення добре, розповідає Бревда. «Його всі знають як порядну і чесну людину», – каже він. У мирний час Кім просував у області будівництво доріг. У рамках програми «Велике будівництво» було реконструйовано близько 300 км доріг. «В області з'явилися дороги, яких не було 20 років», – запевняє Скоріні.

Кім підтримував розвиток аграрного сектора в регіоні. «Мав намір будувати нові поливні системи. Шукав меценатів та інвесторів для цього», – каже Бревда.

У 2022 році були плани щодо будівництва нових спортивних об'єктів: льодової арени, модернізації спортивних училищ та п'яти дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Зараз у Миколаївській ОДА обговорюють здебільшого військові маневри та перемогу над російською армією. «Всі сконцентровані на одному», – переконаний Кім.

У перші дні війни, за словами Бревди, Кім зумів зібрати місцевий бізнес та чиновників та направити їх на допомогу місту та області. «Він показав, що залишається в місті і готовий працювати до останнього», – каже радник мера.

Після війни Кім не планує змінювати спрямованість регіону і, за його словами, розвиватиме аграрний сектор та туризм.

Що перш за все зробить після війни? «Добре вип'ю, а потім усі будемо багато працювати», – каже Кім.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні