Ілюстрація Weld Money / Shutterstock
Категорія
Інновації
Дата

Український стартап Weld Money залучив гроші від Concorde Capital та двох іноземних фондів. Він розробляє сервіс для зручної оплати криптовалютами

Ілюстрація Weld Money / Shutterstock

Стартап Weld Money, який розробляє картку для розрахунку криптовалютами, продав токени компанії українському фонду Concorde Capital, американському Magnus Capital і китайському 7 O’Clock Capital. Кошти підуть на вдосконалення продукту, зокрема запуск мобільного додатка. Forbes розповідає деталі

⚡️Даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом 700 до 28.04 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Чим займається та хто заснував Weld Money

Стартап заснували влітку 2020 року Олексій Мерецький (CEO та ідеолог проект), Олексій Бобок (CTO), та Ірина Лоренс. Для Мерецького і Бобка це не перший стартап – раніше вони відкрили сервіс для інтеграції бізнес-рішень ProfitLift, сервіс для купівлі/продажу авто Get Car, мікрофінансову організацію «КредитКафе».

У Weld Money працює близько 25 співробітників – зараз компанія розробила MVP й дизайн для майбутнього додатку. Він має поєднати фіатні та віртуальні гроші. В найближчих планах компанії – видавати у партнерстві з банками карти платіжних систем Visa або Mastercard, до яких буде під‘єднуватися криптогаманець. З нього Weld буде знімати криптовалюту USDT або USDC – криптовалюти, підкріплені доларом та захищені від курсових перепадів. 

«Користувач платить за каву й доручає нам проконвертувати його криптовалюту в місцеву валюту. Weld переказує її на рахунок у банку», – пояснює співзасновник стартапу Олексій Бобок. 

Картка Weld під’єднується до Apple Pay та Google Play. Обмін криптовалюти здійснюється в Естонії, тому транзакції не оподатковуються в Україні. Згодом у Weld Money з’являться волатильні криптовалюти: Bitcoin, Ethereum тощо. Це зробить криптоактиви більш ліквідними та зручними для повсякденного використання.

«Ми хочемо, щоб карта Weld була шлюзом, інструментом доступу до будь-якого цифрового активу», – каже Бобок. На першому етапі це криптовалюта, далі у додатку користувач зможе під’єднати інші гаманці. «За віскі заплатив криптовалютою, у магазині – з рахунку Twitch, а мамі я відправив гроші зі свого ютуб-балансу», – пояснює майбутні функції співзасновник Weld Money.

Як влаштовані інвестиції

З моменту запуску Weld Money не залучав класичних інвестицій. Замість цього продає токени – цифрові акції компанії. Загалом Weld Money випустила 250 млн токенів. З них на закритих торгах продали близько 13% на суму щонайменше $1,95 млн.

Фонди Concorde Capital, Magnus Capital і 7 O’Clock Capital купували токени на закритому краудсейлі протягом серпня. Учасники раунду відмовились називати суму інвестицій. За словами керуючого партнера інвестиційно-банківського департаменту Concorde Capital Сергія Чуйкіна, вартість одного токена склала не менш як $0,06. «Ми – криптоактивісти. Крипта зараз як інтернет у 1991 році», – коментує Чуйкін.

У вересні Weld Money проведе відкритий краудсейл – попередній продаж токенів або ICO. Мета – залучити початкові інвестиції в проєкт до IDO, під час якого вартість одного токена збільшиться до $0,075. 

Власники токенів, які відповідають вимогам банку, безплатно отримають преміальну картку Visa Infinite. Для звичайних користувачів її випуск буде коштувати $100 з подальшою платою $20 на місяць. За поповнення карточки компанія не бере комісію, за зняття готівки чи розрахунок – 3%. Для власників преміальної карти комісія вдвічі менша.

Раніше PayPal запустила у Великій Британії продаж і купівлю Bitcoin, Ether, Litecoin і Bitcoin cash через свою платіжну систему. Аналогічну функцію планує запустити український monobank.

Уточнено: у попердній версії матеріалу були неточно вказані ролі співзасновників проекту.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні