Категорія
Лідерство
Дата

У компаніях, де в раді директорів мінімум 30% жінок, на 20% кращі бізнес-результати. Як ґендерна рівність працює на успіх

У компаніях, де в раді директорів мінімум 30% жінок, на 20% кращі бізнес-результати. Як ґендерна рівність працює на успіх /Ілюстрація Getty Images

Ілюстрація Getty Images

Патріархальна свідомість, традиції та стереотипи негативно позначаються на розподілі соціальних статусів, дані ООН шокують – жінки виконують 2/3 всієї роботи у світі, при цьому заробляючи 1/10 частину всього доходу, та володіють менше ніж 1/100 всієї світової власності

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

В Україні після проведеної в 90-х приватизації 95% капіталу зосередилось у руках чоловіків. Саме тому жінкам важче взяти кредит у банку, адже в них відсутні можливості до надання застави. Тому лише 6% жінок-бізнесменів керують в Україні великим бізнесом, тобто підприємствами з понад 250 співробітниками, згідно з даними, поданими Міжнародною фінансовою корпорацією(IFC), та лише 3% жінок є бенефіціарами найбагатших бізнесів України.

У нашій державі історично склалося, що більшість великих корпорацій очолюють чоловіки. Та саме великий бізнес може дати приклад ґендерно орієнтованого підходу до створення команд. 

Експертами було пораховано, що жінок серед топ-менеджерів в Україні – 30,6%, а от власниками бізнесу є 28,3%. Проте жінки в Україні в основному стають керівниками в закладах, що стосуються освіти, державного управління, організації харчування. Проте нещодавні міжнародні дослідження довели, що компанії зі збалансованою представленістю жінок у радах директорів мають поліпшені фінансові та нефінансові результати.

Нереалізований потенціал кожної окремої людини має однаково негативний вплив на економіку держави і послаблює як їхню роль в економіці, так і економіку в цілому.

Аналітика Міжнародної організації праці дослідила, що вірогідність поліпшених бізнес-результатів досягає 20% в компаніях із 30–40% представленістю жінок у раді директорів. Саме тому рекомендована мінімальна частка жінок у складі ради директорів – 30%.

Згідно з дослідженнями від Ernst & Young, у компаніях, де в керівному складі більше ніж 25% жінок та впроваджені програми з розвитку ґендерної рівності, відбувається збільшення прибутковості мінімум на 6%. Частка ринку вище на 45% та набагато вищі темпи зростання на нових ринках – близько 70%.

McKinsey Global Institute у 2015 році підрахував: якщо жінки повною мірою будут задіяні у світовій економіці, то до 2025 року це дасть приріст глобального ВВП на 11% – у розрахунку приблизно $12 трлн.

Як запроваджувати ґендерну рівність

  • Кожна посада має містити чіткі критерії, з працівниками проводитися бесіди щодо довгострокових цілей і бачення розвитку кар’єри. Організаціям важливо звертати увагу на випадки ґендерної дискримінації та аналізувати їх.
  • Кращі європейські практики передбачають встановлення політики, дружньої до праці жінок, які народжують дітей. Наприклад, робота на віддаленому доступі, дитячі кімнати при підприємствах, регулювання робочого часу та днів.
  • Встановлення «жіночих» квот. Зараз у глобальних компаніях встановлюють цілі щодо відсотка жінок, гнучкий графік для жінок з малими дітьми.
  • Програми адаптації жінок у відпустці по догляду за дитиною. Йдеться про інформування жінок про поточні справи організації, залучення їх до соціального життя. Важливо не «виключати» співробітниць із дітьми з життя колективу, запрошувати на корпоративні заходи, стратегічні сесії.

Досягнення ґендерної рівності підвищить добробут жінок, що призведе до зростання добробуту їхніх сімей та суспільства загалом. І нехай на полі справжніх професіоналів переможе найсильніший (ша).

 

Матеріали по темі
Контриб'ютори співпрацюють із Forbes на позаштатній основі. Їхні тексти відображають особисту точку зору. У вас інша думка? Пишіть нашій редакторці Тетяні Павлушенко – [email protected]

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні