Війна позбавила українців роботи та високих зарплат. Врятувати ситуацію взялись освітні онлайн-платформи, які відкривали доступ до курсів і робили знижки, щоб користувачі могли швидко освоїти нову професію. Хвиля безкоштовного контенту вже дещо впала, однак пропозиція освітніх ресурсів залишилась високою. Де здобувати нові знання?
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Повномасштабна війна зробила безробітними 53% раніше працевлаштованих українців, йдеться у результатах березневого опитування соціологічної групи «Рейтинг». З початком війни загальна кількість вакансій зменшилася у 25 разів порівняно з довоєнним часом і у 19 разів порівняно з минулим роком, повідомляють у Work.ua. Кількість нових резюме на сайті на початку війни скоротилась майже в 4,6 раза. Але вже наприкінці березня аналітики Work.ua помітили, що кількість вакансій та резюме зросла втричі.
Збільшити шанс знайти роботу можна, змінивши професію або отримавши додаткові навички. У які сфери йти? Найменше від війни постраждали сфери ІТ, виробництва та сільського господарства, продажів, транспорту та логістики, йдеться у травневих даних кадрового порталу grc.ua. Онлайн-освіта охоплює переважно IT, креативні сфери та маркетинг. Forbes зібрав онлайн-курси, які допоможуть отримати базові навички у цих сферах і визначитись із майбутньою професією.
Креативні професії
Pushka School пропонує навчитися створювати віртуальний одяг, навіть якщо немає досвіду в його конструюванні та людина ніколи не працювала у сфері моди. Школа пропонує три платних пакети: «Clo3D: Базовий курс», «Конструювання: Повне Занурення» та «Дизайн-Конструювання Одягу». Вартість курсів можна дізнатись за запитом на сайті.
Платні онлайн-курси від SKVOT охоплюють сфери дизайну, маркетингу, реклами та PR, менеджменту. На сайті можна придбати лекції, які допоможуть швидше відшукати роботу, зокрема про створення сильного портфоліо. Частина курсів SKVOT присвячена мистецтву, кіно та музиці.
У Projector Institute дев’ять факультетів: реклами, dev&data science, графіки, гуманітарних наук, дизайну інтерфейсів, маркетингу, менеджменту, фото та відео, візуальних мистецтв. За кожним із факультетів закріплено кілька більш вузькопрофільних курсів.
Після повномасштабного вторгнення Projector Humanitarium відкрив доступ до 12 відеокурсів про філософію, соціологію, мистецтвознавство, дизайн, літературу, рекламу. Для отримання доступу слід натиснути «Придбати відеокурс», зареєструватись і вказати в рядку код 0688-5072.
Курси від Air Academy навчають основам відеоблогінгу на YouTube. Спікери розповідають про те, як стати блогером та із чого почати свою нову кар’єру.
Вебдизайн
Creative Practice пропонує для новачків курси з дизайну, програмування та навчання роботі у різних графічних редакторах. З 1 червня до 1 серпня можна оформити щомісячну передплату, яка становить 250 грн, та отримати необмежений доступ до всіх курсів.
Онлайн-платформа Skillshare дає можливість освоїти професії фотографа, дизайнера, ілюстратора, відеографа та перетворити створення свого продукту на кар’єру.
У School of visual communication є курси, що допоможуть вирости із початківця до професіонала у сферах графічного дизайну, типографіки та моушн-дизайну. Окремо можна обрати навчальні програми, присвячені роботі з базовими графічними редакторами.
У VIDEOMATICA ACADEMY навчають основам відеовиробництва: від написання сценаріїв до створення моушн-дизайну.
Безкоштовний курс «Основи вебдизайну» вебдизайнерка Надія Акимова створила спеціально, щоб допомогти українцям отримати професію, яка дозволяє працювати віддалено з іноземцями по всьому світу. Навчання складається із трьох занять по 40 хвилин. Отримана база дозволяє виконувати найпростіші завдання в Adobe Photoshop та переносити результати своєї роботи на сайти.
Сайт Kiron створили для українців, які виїхали з країни та постраждали від війни. Щоб прослухати курси з вебдизайну, програмування, бізнесу та вивчення іноземних мов, потрібно завантажити на сайт копію паспорта чи документа, що підтверджує тимчасовий захист.
Багатопрофільні освітні платформи
Натисніть «Читати більше»
- EdEra
- ВУМ online
- Prometheus
- Coursera
- Кампстер
- Udemy
- Alison
- Бібліотека онлайн-курсів з найкращих університетів світу EDX
Сфера ІТ
GlobalLogic провела безкоштовний IT Basic Course для тих, хто хоче почати кар’єру в IT. Коучі та ментори компанії розповідають базові речі про термінологію, підготовку CV та базові навички ведення перемовин. Онлайн-курс уже закінчився, проте всі відео з корисною інформацією є у відкритому доступі.
Genesis та Національний університет «Києво-Могилянська академія» запустили спільний проєкт – безкоштовну школу з Software Engineering. Зареєструватись можна до 15 липня, а навчання триватиме 12 тижнів – з 22 серпня по 13 жовтня.
SoftServe Університет пропонує платні та безкоштовні курси для отримання першого досвіду роботи з можливістю стажування у компанії на різних позиціях.
Освітній онлайн-ресурс для програмістів ITVDN відкрив доступ до понад 230 курсів програмування для українців. Серед напрямів можна обрати вивчення: Java, C#/. NET, FrontEnd, Python, Node.js, Ruby&Rails, ASP.NET MVC, PHP, Unity Game Dev., C++, мобільної розробки для Android, iOS, тестування.
SheCodes Foundation пропонує українкам, які хочуть навчитися кодування, пройти безкоштовний онлайн-курс. Кількість учасниць обмежена до 10 000.
У безкоштовній школі програмування від Ш++ обіцяють з новачка зробити професіонала за вісім місяців. Курс для початківців триває місяць. Зареєструватись можна за посиланням.
Luxoft Ukraine запустила серію інтенсивів IT.Explained для тих, хто іде в IT або ще не визначився із подальшою сферою розвитку. Зареєструватись можна за посиланням. Зустріч відбудеться 15 липня о 18:00.
SkillsUp пропонує безкоштовно опанувати кілька професій у IT. Серед запропонованих програм:
- Основи SQL;
- Основи проєктного менеджменту;
- Експерт у керуванні проєктами;
- Тестування ПЗ та забезпечення якості;
- Керування персоналом (HR-менеджмент);
- Побудова та розвиток персонального бренда;
- Бізнес-аналіз в IT;
- Аналітик даних.
Платні онлайн-курси пропонує datacamp. Тут можна навчитись не лише програмуванню, а й менеджменту та роботі з даними.
У комп’ютерній школі Hillel є платні курси з програмування, тестування, менеджменту, маркетингу та дизайну. Також тут проводять майстер-класи з підготовки резюме та пошуку роботи.
Онлайн-академія ITEA пропонує платні курси з дизайну, розробки сайтів, маркетингу та проджект-менеджменту. Для новачків тут створили окрему підбірку курсів, яка допоможе в середньому за 1–3 місяці освоїти нову професію.
У Beetroot Academy на вибір є курси для дизайнерів, а також технічних та нетехнічних спеціальностей. Зокрема, за чотири місяці тут пропонують вивчити Python або навчитись основам UI/UX дизайну.
Онлайн-школа Robot_dreams пропонує вивчати програмування, аналітику та data science.
У Powercode academy, крім стандартних IT-спеціальностей, навчають англійської для читання спеціалізованих документів та спілкування з командою. Всі студенти отримують шанс на стажування в компанії Powercode.
Go IT на платних курсах навчають розробці сайтів, мовам програмування та проєктному менеджменту.
Step IT Academy пропонує навчитися програмуванню, дизайну, маркетингу, бізнесу, кібербезпеці. Найбільший вибір для дизайнерів – шість навчальних курсів. Усі позиції платні.
Харківська Lemon.school охопила сфери маркетингу, дизайну, розробки та менеджменту. Проходити курси можна лише у групах. Набір за всіма спеціальностями триває.
IT Cluster Academy пропонує платні курси за базовими спеціальностями в IT.
З Prog Academy на платній основі можна вивчати базу IT у трьох форматах: офлайн у групі в Києві, онлайн у групі та онлайн з особистим ментором. Компанія гарантує стажування у проєкті.
Агрегатори курсів, які об’єднують навчальні програми із світових платформ
Натисніть «Читати більше»
- Class Central
- Skilsful
- MOOC-List
- CourseBuffet
- Edvicer
Бізнес
На платформі Business Analysis Essentials безкоштовно пропонують курс для тих, хто планує стати бізнес-аналітиком. Він побудований із семи лекцій і розповідає про процес роботи від старту проєкту до розробки продукту.
У міжнародній бізнес-школі Laba навчають пошуку і найму працівників, маркетингу та піару, фінансам, бізнесу та управлінню. Обрати професію для старту можна серед 48 курсів.
SEO, маркетинг, SMM, PR
В Google Digital Workshop у вільному доступі є 19 онлайн-курсів, що навчають основам цифрового маркетингу, розвитку кар’єри та роботі з даними.
Genius Space на початку війни відкрила вільний доступ до своїх курсів, однак зараз їх можна лише придбати. Професії сфер бізнесу, дизайну, маркетингу, управління та фінансів можна освоїти, обравши один з трьох тарифів: лише слухання лекцій, отримання сертифіката, індивідуальне навчання.
Платформа для онлайн-підприємців ThriveMyWay відкрила для українців вільний доступ до онлайн-курсу SEO & Link-Building. Щоб зареєструватись на курс безплатно, людині слід написати повідомлення засновнику ThriveMyWay Георгію Тодорову про те, що вона з України. Курс буде доступний за посиланням.
Маркетолог із дев’ятирічним стажем Наталія Пронькіна виклала у вільний доступ курс таргетованої реклами. Він складається із 27 уроків, які можна переглянути у телеграм-каналі.
Школа Bazilik допомагає розібратися в комунікаціях та маркетингу. Навчання триває від трьох годин до двох місяців – залежить від того, опановує людина нову навичку чи професію. Тут є онлайн-інтенсиви для спеціалістів галузі: PR-, SMM-ників, креаторів та стратегів.
Hubspot Academy пропонує платні курси для маркетологів, сейлзів та менеджменту. Середня тривалість курсів – три години.
У Kyiv Academy of Media Arts на платних дистанційних програмах за 8–14 тижнів можна освоїти професію. Серед пропонованих спеціальностей: таргетолог, маркетолог, ілюстратор, дизайнер чи SMM-ник.
Академія SendPulse дозволяє безкоштовно переглядати свої міні-курси з інтернет-маркетингу. Зокрема, в них йдеться про основи email-маркетингу, веб-аналітики та контекстної реклами.
Найбільша SEO-агенція у Великій Британії Blue Array Academy відкрила доступ до курсу Technical SEO Certification.
Гуманітарна освітня платформа «Літосвіта» пропонує записатись на платну комплексну програму SMM і таргет. Також доступні онлайн-курси письменницької майстерності, редагування та копірайтингу.
Безкоштовний курс «Маркетинг в ІТ» виклала Chief Strategy Markting IT-компанії HebronSoft Лілія Смірнова. Усі лекції та матеріали курсу доступні в телеграм-каналі, а більше почитати про програму можна на сайті.
Школа інтернет-маркетингу SMS навчає основам SMM, SEO, контекстної реклами та Google Analytics.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.