Категорія
Новини
Дата

Activision і Microsoft перенесли крайній термін закриття угоди на $69 млрд, очікують на рішення Великої Британії

Activision Blizzard і Microsoft 19 липня вирішили подовжили крайній термін закриття своєї угоди на $69 млрд на три місяці – до 18 жовтня, пише Reuters. Американські компанії намагаються отримати дозвіл Великої Британії.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Зусилля регуляторних органів США заблокувати поглинання та плани Великої Британії відкласти прийняття рішення змусили компанії переглянути початкову кінцеву дату 18 липня.
  • Перенесення строків «дасть достатньо часу для опрацювання остаточних нормативних питань», – написав у Twitter президент Microsoft Бред Сміт. «Ми впевнені в наших перспективах довести цю угоду до кінця».
  • Управління з питань конкуренції та ринків Великої Британії раніше вирішило заблокувати угоду Activision Blizzard і Microsoft. Але минулого тижня регулятор переглянув свої плани і продовжив термін прийняття остаточного рішення до 29 серпня. Це сталося після того, як американський суд розблокував угоду і залишив британського регулятора наодинці з опозицією.

Activision Blizzard

Activision Blizzard виникла у 2008 році в результаті злиття Activision і Blizzard Entertainment. Остання з 1991-го змінила кілька власників, а на момент злиття була частиною французького медіаконгломерату Vivendi Universal. Вартість угоди становила $18,9 млрд. Злиття було важливим для обох: Blizzard витрачала роки на розробку. Activision урівноважила фінансові показники своїми хітами – наприклад, щорічно випускаючи ігри із серії Call of Duty.

Компанія розробляє та розповсюджує відеоігри й інші сервіси смартфонів, консолей і ПК. Також вона отримує дохід від кіберспортивних ліг, продає цифрову рекламу та внутрішньоігровий контент. У штаті працюють 10 000 осіб, а ігри мають аудиторію в майже 400 млн активних користувачів. 

За підсумками другого кварталу 2023 року чистий прибуток Activision досяг $587 млн, або 74 центи з розрахунку на акцію, порівняно з $280 млн, або 36 центами на акцію, у другому кварталі минулого року. Скоригований прибуток збільшився до 91 центу на акцію з 48 центів. Виторг зріс на 34,2% – до $2,2 млрд – проти $1,6 млрд роком раніше.

Контекст

Microsoft уперше оголосила про угоду з Activision у січні 2022 року, прагнучи додати ігри, такі як Call of Duty та World of Warcraft, до бізнесу, який уже містить консоль Xbox, франшизу Halo та програмне забезпечення для створення світу Minecraft. Але регулятори побоюються, що Microsoft може утруднити для конкуруючих платформ безперешкодний доступ до найпопулярніших ігор Activision.

Microsoft повідомляла, що відкрита для вирішення проблем щодо угоди. Компанія уклала 10-річну угоду про перенесення Call of Duty від Activision на ігрові платформи Nintendo Co. та погодилася випускати майбутні версії гри на платформі Steam від Valve Corp. одночасно з їхнім дебютом на Xbox.

У грудні FTC вирішила подати до суду, щоб заблокувати угоду, після того як антимонопольний орган заявив, що вона унеможливить конкуренцію консолям Xbox і бізнесу хмарних ігор. 21 грудня Управління захисту конкуренції та ринків Сполученого Королівства повідомило, що три чверті відгуків, отриманих ним від користувачів, свідчать про підтримку угоди.

Microsoft у відповідь на позов Федеральної торгової комісії (FTC) США стверджувала, що купівля нею Activision Blizzard за $69 млрд не зашкодить конкуренції в цій сфері.

У квітні цього року британський антимонопольний наглядовий орган наклав вето на поглинання Activision Blizzard корпорацією Microsoft.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні