Категорія
Новини
Дата

Гроші на бізнес. 1 млрд грн мікрогрантів отримають переможці програми «Власна справа»

1 хв читання

Від початку 2024 року переможцями програми «Власна справа» вже стали 4115 українців, які отримають загалом 1 млрд грн на започаткування або розвиток бізнесу, повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна. Переможцями дев’ятої цього року хвилі програми визнано 392 українці, які отримають на розвиток своєї справи 93 млн грн. 

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • 80% переможців програми взяли грант на розвиток та масштабування свого бізнесу, 20% – люди, що починають власну справу за підтримки держави у вигляді мікрогранту. 
  • Загалом від старту програми у липні 2022 року переможцями стали вже 17 000 українців, в бізнес яких держава інвестує 4 млрд грн. 
  • Серед отримувачів мікрогрантів дев’ятої хвилі 56% жінок, 32% чоловіків та 12% юридичних осіб. Понад 70% з них мають вищу освіту. 
  • Найбільше грантоотримувачів із Львівської області (64 особи), Рівненської області (28 осіб), Житомирської області (26 осіб), Івано-Франківської області (25 осіб) та міста Києва (26 осіб). Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу. 
  • Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці дев’ятої хвилі, є: оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів – 156 осіб; тимчасове розміщення й організація харчування – 53 особи; переробна промисловість – 52 особи.

Пряма мова

«Половину коштів грантоотримувачі вже повернули, сплативши до бюджету 2 млрд грн податків та зборів. Окрім того, під час реалізації своїх бізнес-проектів вони створять 37 000 робочих місцьʼ, – зазначила Тетяна Бережна. 

Контекст

За грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 000 грн. Кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. 

В Мінекономіки наголошують, що отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обовʼязковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту. 

У квітні Кабмін удвічі збільшив розмір гранту, який підприємці Харкова й області можуть отримати на старт або розвиток власної справи – до 500 000 грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні