Категорія
Новини
Дата

Агрохолдинг МХП запропонував інвесторам викупити єврооблігації за 95% номіналу

1 хв читання

Агрохолдинг МХП пропонує власникам єврооблігацій на $349,2 млн викупити їх за ціною 95% від номіналу, пише «Інтерфакс-Україна» з посиланням на повідомлення агрохолдингу на сайті Ірландської фондової біржі.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Прийом заявок на викуп євробондів завершиться 4 січня о 17:00 за Нью-Йорком, після чого до 19 січня ціна буде знижена до 85% від номіналу, а розрахунки очікуються 23 січня або близько до цієї дати.
  • Викуп єврооблігацій МХП планує здійснити за рахунок фінансування великих міжнародних фінансових інституцій, а також за наявні грошові кошти компанії.
  • Щодо ціни МХП пояснив, що після першого тендера, який було оголошено 25 вересня і завершено 10 листопада, ринкова ціна облігацій істотно зросла, і вони постійно торгуються за ціною вище 90% від номіналу.

МХП

МХП – провідний виробник курятини в Україні. Холдинг контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових та олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць і вирощування поголівʼя, переробки, збуту, дистрибуції та продажу мʼяса птиці.

МХП посідав восьме місце рейтингу «100 найбільших приватних компаній України» за 2021 рік, який склав Forbes. Власник – Юрій Косюк, загальна кількість працівників – 30 000. Торгові марки МХП – «Наша Ряба», «Легко», «Бащинський».

Чистий прибуток агрохолдингу МХП за девʼять місяців 2023 року досяг $122 млн порівняно зі збитком у $269 млн за аналогічний період минулого року, виторг зріс на 22% і становить $2,3 млрд проти $1,9 млрд у 2022-му.

Контекст

У листопаді МХП проводив розрахунки з учасниками тендера на викуп своїх єврооблігацій з погашенням 10 травня 2024 року за 85% від номіналу. Загалом власники цінних паперів подали заявки на суму $150,79 млн із загальної суми випуску $500 млн.

У пропозиції про викуп МХП зазначив, що до 9 жовтня приймає заявки за ціною 85% від номіналу, а пізніше – за 75% від номіналу. Агрохолдинг також повідомив, що досяг принципової угоди з низкою міжнародних фінансових інститутів та організацій розвитку (МФІ) про укладення кредитних угод на загальну суму до $400 млн, надходження від яких можуть бути використані для викупу. 

Пізніше стало відомо, що одним із таких МФІ на суму $100 млн виступає Європейський банк реконструкції та розвитку.

Оголошення про викуп призвело до зростання котирувань євробондів МХП із купоном 7,75% і погашенням у 2024 році з 67,96% номіналу до 83,37% від номіналу, і близько цього рівня вони котируються й донині, свідчать дані Франкфуртської фондової біржі.

Наприкінці жовтня МХП домовився про залучення кредитів на загальну суму $480 млн від IFC з групи Світового банку, ЄБРР і Корпорації міжнародного фінансування США (DFC). Ці кошти компанія планувала витратити на рефінансування боргу і підтримку поточної діяльності.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні