Категорія
Новини
Дата

Amazon виділяє ще $2,75 млрд ШІ-стартапу Anthropic. Це найбільша венчурна інвестиція онлайн-ритейлера

Американський онлайн-ритейлер Amazon інвестує ще $2,75 млрд у розробника рішень у сфері штучного інтелекту (ШІ) Anthropic, пише Financial Times. Угода є останньою ознакою прагнення великих технологічних компаній отримати вигоду з сектора, що швидко розвивається.

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Ця угода є найбільшою венчурною інвестицією Amazon за всю історію, а загальна сума інвестицій в Anthropic досягла $4 млрд. Це партнерство є одним із багатьох, укладених між стартапами в галузі штучного інтелекту та технологічними гігантами за останній рік, оскільки Google, Microsoft, Amazon та інші роблять ставку на галузь генеративного штучного інтелекту.
  • Amazon інвестувала початкові $1,25 млрд у вересні минулого року та залишила за собою право збільшити цю суму до $4 млрд до кінця березня.
  • Anthropic окремо залучає сотні мільйонів доларів від венчурних капіталістів. За словами людей, знайомих з ходом переговорів, у сукупності ці угоди можуть зрештою надати Anthropic мільярди доларів капіталу та кредитів для використання хмарних та обчислювальних послуг на суму понад $18 млрд.
  • У середу Amazon підтвердила, що буде «основним постачальником хмар» Anthropic для ключових робочих навантажень, які будуть виконуватися на Amazon Web Services. Anthropic також буде використовувати компʼютерні чіпи штучного інтелекту, розроблені Amazon, і працює з постачальником хмарних послуг над розробкою та покращенням апаратного забезпечення, яке покликане конкурувати з дуже затребуваними чипами Nvidia.
  • За словами джерел, венчурні інвестори також планують вкласти в компанію щонайменше $750 млн у раунді, який, як очікується, завершиться у квітні. Більшість цієї суми було зібрано через спеціальний фонд, створений фірмою Menlo Ventures.

Контекст

Amazon збільшує свою ставку на Anthropic, хоча контроль з боку регулюючих органів у США, Великої Британії та ЄС посилився через побоювання, що угоди між великими технологічними компаніями та найвідомішими стартапами в галузі штучного інтелекту можуть створювати антиконкурентні ризики.

Microsoft стала лідером у сфері генеративного штучного інтелекту, виділивши $13 млрд на OpenAI. З того часу Microsoft інвестувала в європейський стартап в галузі штучного інтелекту Mistral і минулого тижня уклала угоду на $650 млн з Inflection, яка займається штучним інтелектом, за словами джерела, знайомого з угодою.

Угода Amazon з Anthropic дає компанії відомого партнера в галузі штучного інтелекту, оскільки вона змагається з конкурентами Microsoft та Google за домінування у цій сфері.

Anthropic була заснована в 2021 році групою дослідників, які покинули OpenAI. Остання модель Claude 3 перевершує OpenAI GPT4 за низкою галузевих тестів.

Одним з перших інвесторів Anthropic була збанкрутіла криптовалютна група Сема Бенкмана-Фріда FTX, яка відтоді продала більшу частину своєї частки в компанії в рамках процедури банкрутства. Згідно з документами, поданими до суду минулого тижня, фонд, що належить суверенному фонду добробуту Абу-Дабі Mubadala, погодився купити більшу частину акцій FTX за $500 млн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні