Категорія
Новини
Дата

Ангельський синдикат ICLUB інвестував $10 млн у 25 стартапів протягом 2023 року. Хто отримав кошти

У 2023-му ангели ICLUB інвестували $10 млн у 25 стартапів. Це на $2 млн більше, ніж у 2022-му. Про це в інтерв’ю Forbes повідомив CEO Юрій Романюха.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти 

  • Протягом 2023-го ICLUB профінансував 25 стартапів на ранній та зростаючій стадіях. Йдеться про український FintechFarm Дмитра Дубілета, іспанський TaxDown, американські Kadeya і Cambrian, італійський Jobtech тощо. 
  • У 2022 році об’єм інвестицій ICLUB впав на $2 млн.
  • На кінець 2021-го у клубу було близько 300 інвесторів. Більшість – з України. Українські ангели не могли інвестувати у великих обʼємах, пояснює Вікторія Тігіпко, засновниця фонду TA Ventures, який запустив ICLUB у 2018 році. 
  • Протягом 2023-го у синдикату було два екзити. «Це стартапи з Європи та США – German Kabirski та Roddo», – каже Романюха.
  • З обидвох угод інвестори вийшли через 15 місяців. «Загалом середній час перебування в угоді – менш ніж три роки. Станом на зараз вже 10% нашого портфеля – це екзити», – каже Романюха.

Контекст 

ICLUB – український ангельський синдикат, заснований у 2018-му фондом TA Ventures Вікторії Тігіпко. Середній чек інвестицій – $25 000. «Загальна кількість людей, які є ангельськими інвесторами – лише 1,5% тих, хто інвестують, наприклад, у фондовий ринок. Тобто інвесторів, які вкладаються у стартапи, ще менше», – каже Романюха.

Станом на грудень 2023-го інвестори ICLUB працюють у понад 40 країнах світу. 46% – в Україні, майже 10% – на Кіпрі, 5% – у Польщі, 4,5% – в ОАЄ. А також у Великій Британії, Швейцарії, США, Казахстані, Австрії, Іспанії та Німеччині.

У планах на 2024-й – запустити мобільний застосунок, досягти 5000 членів клубу та інвестувати $20 млн у 34 стартапи. «Тобто у три-п’ять стартапів щомісяця», – додає Романюха.

Повну версію розмови читайте тут.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні