Категорія
Новини
Дата

Apple відкладає випуск окулярів доповненої реальності на невизначений термін

Apple Inc. вирішила відкласти випуск легких окулярів доповненої реальності через технічні проблеми, пише Bloomberg. Водночас компанія все ще планує представити свою першу гарнітуру змішаної реальності цього року.

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Гарнітура змішаної реальності від виробника iPhone має бути представлена на весняному заході цього року, пристрій коштуватиме близько $3000.
  • Спочатку компанія сподівалася випустити окуляри AR після дебюту своєї гарнітури змішаної реальності, яка поєднує як AR, так і віртуальну реальність, але ця частина плану зараз відкладена. 
  • Натомість компанія планує зосередитися на зниженні ціни на наступну версію свого пристрою змішаної реальності, яка очікується вже в 2024-му або на початку 2025 року.
  • Зміни в планах свідчать про проблеми, з якими Apple стикається при просуванні в нову галузь. Компанія робить ставку на те, що пристрої AR та VR можуть стати основним джерелом доходу, але технічні проблеми, повʼязані з виробництвом продукту, зручного для споживача, турбують більшу частину технологічного світу. Початкова мрія Apple запропонувати легку пару окулярів доповненої реальності, які люди могли б носити весь день, тепер, схоже, буде реалізована через багато років, якщо це взагалі станеться.
  • У якийсь момент Apple планувала випустити окуляри у 2023 році, перш ніж відкласти запуск приблизно до 2025 року. Тепер Apple відклала випуск на невизначений термін та скоротила свою роботу над пристроєм AR.

Контекст

Віртуальні гарнітури – на ринку, на якому наразі домінує власник Facebook, компанія Meta Platforms Inc. , – люди зазвичай використовують для відеоігор, спілкування у віртуальних конференц-залах та перегляду відео. Окуляри доповненої реальності, навпаки, накладають зображення та інформацію на зображення реального світу. Є надія, що користувачі зможуть носити такі окуляри у звичайний день, але попередні спроби цієї концепції, такі як Google Glass, не отримали підтримки.

Переважна більшість Apple Technology Development Group – підрозділ, що налічує понад 1000 осіб, що займається AR і VR, – зосереджена на перших двох гарнітурах змішаної реальності. Але компанія все ще має кілька команд, які вивчають технології, які будуть використовуватися в автономних окулярах, якщо вони в кінцевому підсумку будуть випущені.

Деякі люди в Apple сумніваються, що компанія коли-небудь випускатиме окуляри доповненої реальності, але це залишається довгостроковою метою. Хоча Meta та Alphabet Inc., що належить Google, оголосили про власні плани щодо окулярів доповненої реальності, розробки цих продуктів також залишаються на ранніх стадіях.

Нещодавно Apple Inc. повідомила, що має намір почати використовувати власні нестандартні екрани в гаджетах вже у 2024 році, щоб знизити свою залежність від технологічних партнерів, таких як Samsung та LG, та збільшити кількість власних компонентів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні