Генеральному директору Apple Тіму Куку скоротять зарплату на 40% /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Генеральному директору Apple Тіму Куку скоротять зарплату на 40%

Getty Images

Виробник iPhone компанія Apple планує більш ніж на 40% скоротити пакет заробітної плати Тіма Кука у 2023 році на прохання самого генерального директора після критики з боку акціонерів, пише Financial Times.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Компенсаційний комітет Apple вирішив присудити Куку загальну «цільову компенсацію» у розмірі $49 млн у порівнянні з цільовим показником у $84 млн роком раніше, згідно з заявою регулюючих органів.
  • Базова зарплата Кука залишилася незмінною – на рівні $3 млн, а премія склала до $6 млн. Але, за даними Apple, цільова вартість його винагороди за акції впаде з $75 млн у 2022-му до $40 млн цього року.
  • Частка акцій, наданих Куку в його пакеті заробітної плати в 2023 році, повʼязана з результатами діяльності Apple, склала 75% від його загальної винагороди акціонерним капіталом порівняно з 50% роком раніше, оскільки деякі акціонери хотіли, щоб стимули Кука були більш тісно повʼязані з майбутнім зростанням.
  • За даними Forbes USA, в останні роки власний капітал Кука зріс до $1,7 млрд завдяки його основній винагороді, заснованій на акціях, оскільки акції Apple різко зросли. Його фактична загальна заробітна плата в 2022 році досягла $99,4 млн, а в 2021-му – $98,8 млн, що на 500% більше, ніж $14,8 млн, які він отримав у попередньому році.
  • Apple заявила, що Кук, колишній операційний директор, який змінив покійного Стіва Джобса на посаді генерального директора в 2011 році, як і раніше, користується широкою підтримкою інвесторів.
  • У заяві компанії йдеться, що рішення комітету з винагород «збалансувало відгуки акціонерів, виняткову продуктивність Apple і рекомендацію пана Кука скоригувати його компенсацію у світлі отриманих відгуків».

Контекст

У Apple були важкі кілька місяців після заворушень на заводах у Китаї, внаслідок яких 6 листопада компанія випустила рідкісне попередження про те, що виробництво iPhone зіткнеться зі «значними» збоями. Акції компанії впали на понад 20% за останні 12 місяців.

Аналітики знизили прогнози виручки на грудневий квартал — найприбутковіший період для Apple — з огляду на те, що тепер очікується, що виручка не буде відповідати $124 млрд, заробленим роком раніше. Такий спад перерве 14-квартальну смугу зростання.

Ринкова вартість акцій Apple Inc різко скоротилася у вівторок, 3 січня, після різкого падіння минулого року, залишивши її нижче за $2 трлн вперше з березня 2021 року. Рік тому виробник iPhone став першою компанією, що досягла межі ринкової капіталізації в $3 трлн.

Apple Inc. має намір почати використовувати власні нестандартні екрани в гаджетах вже у 2024 році, щоб знизити свою залежність від технологічних партнерів, таких як Samsung та LG, та збільшити кількість власних компонентів. У 2025 році компанія планує випустити перший MacBook Pro із сенсорним інтерфейсом.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні