Apple зафіксувала перше зниження виручки за понад три роки. Продажі iPhone постраждали через збій поставок з Китаю
Категорія
Новини
Дата

Apple зафіксувала перше зниження виручки за понад три роки. Продажі iPhone постраждали через збій поставок з Китаю

Корпорація Apple повідомила про сукупну виручку в розмірі $117,2 млрд за останній квартал 2022 року, що на 5,5% менше, ніж за той же період 2021 року, і нижче за прогнози аналітиків у $121,1 млрд. Значні збої в ланцюжку поставок у Китаї призвели до затримки поставок iPhone під час важливого святкового періоду, пише Financial Times.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Гірші, ніж очікувалося, показники свідчать про залежність Apple від виробництва в Китаї і відбулися після того, як постачання iPhone було порушено спалахом COVID-19 на заводі Foxconn у Чженчжоу.
  • Виконавчий директор Тім Кук дав зрозуміти, що виручка за перші три місяці цього року також буде меншою, ніж у попередньому році, хоча очікується, що продаж iPhone «прискориться».
  • В останньому кварталі чистий прибуток у розмірі $30 млрд виявився на 13,4% нижчим і також трохи не виправдав очікувань.
  • Кук сказав, що проблеми з ланцюжком поставок у Китаї, що впливають на постачання iPhone, було вирішено, додавши: «Зараз ми знаходимося на етапі, коли виробництво відповідає нашим вимогам. Тож проблема залишилася позаду».
  • Незважаючи на слабкі доходи та перспективи, Apple не оголошувала про будь-які скорочення робочих місць або програму скорочення витрат, позначивши себе як єдину велику технологічну компанію, яка уникла масових звільнень у той час, коли інші скорочують чисельність персоналу.

Контекст

У Apple були важкі кілька місяців після заворушень на заводах у Китаї, внаслідок яких 6 листопада компанія випустила рідкісне попередження про те, що виробництво iPhone зіткнеться зі «значними» збоями. Акції компанії впали на понад 20% за останні 12 місяців.

Аналітики знизили прогнози виручки на грудневий квартал — найприбутковіший період для Apple — з огляду на те, що тепер очікується, що виручка не буде відповідати $124 млрд, заробленим роком раніше. Такий спад перерве 14-квартальну смугу зростання.

Ринкова вартість акцій Apple Inc різко скоротилася у вівторок, 3 січня, після різкого падіння минулого року, залишивши її нижче за $2 трлн вперше з березня 2021 року. Рік тому виробник iPhone став першою компанією, що досягла межі ринкової капіталізації в $3 трлн.

Продаж смартфонів у Китаї пережив рекордне падіння у 2022 році, впавши на 13% до найнижчого рівня за десятиліття, оскільки заходи боротьби з COVID та уповільнення економіки підірвали попит споживачів. Загалом падіння продажів смартфонів у Китаї відбило глобальні показники сектора. За даними IDC, у 2022 році світові постачання смартфонів досягли 1,2 млрд штук, це є найнижчим показником з 2013 року, а річний спад становитиме понад 11%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні