Експорт iPhone з Індії подвоївся і перевищив $2,5 млрд. Apple нарощує виробництво за межами Китаю – Bloomberg
Категорія
Новини
Дата

Експорт iPhone з Індії подвоївся і перевищив $2,5 млрд. Apple нарощує виробництво за межами Китаю – Bloomberg

Apple Inc. експортувала iPhone на суму понад $2,5 млрд з Індії з квітня по грудень, що майже вдвічі більше, ніж попереднього фінансового року. Це акцентує, як американський технологічний гігант прискорює перехід з Китаю зі зростанням геополітичної напруженості, пише Bloomberg.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Foxconn Technology Group та Wistron Corp. за перші девʼять місяців фінансового року, що закінчується в березні 2023 року, поставили за кордон понад 1 млрд пристроїв Apple кожна, повідомили джерела. 
  • Pegatron Corp., ще один великий виробник, що працює за контрактом з Apple, збирається до кінця січня перевезти гаджетів за кордон на суму близько $500 млн, кажуть інформатори.
  • Обсяги експорту Apple, що швидко зростають, показують, як вона нарощує операції за межами Китаю, де хаос на головному заводі Foxconn у Чженчжоу виявив уразливості в ланцюжку постачання компанії і змусив її скоротити оцінки обсягу виробництва. Це посилило проблему з попитом на електроніку, оскільки споживачі зважують ризики глобальної рецесії.
  • Apple, найдорожча компанія у світі, почала складання своїх останніх моделей iPhone в Індії лише торік, що є значним відходом від її практики резервування більшої частини виробництва для гігантських китайських заводів, якими керують тайванські компанії, включаючи Foxconn.
  • У той час як Індія виробляє лише невелику частину iPhone, зростання експорту є гарною ознакою для плану премʼєр-міністерки Нарендри Моді зробити країну альтернативою Китаю як фабрики для всього світу.
  • Очікується, що виробник iPhone відкриє свій перший роздрібний магазин в Індії у 2023 році після виконання певних критеріїв, що висуваються до іноземних ритейлерів.

Контекст

Політика Китаю Covid Zero та протести на заводі в Чженчжоу, прозваному iPhone City через те, що це найбільший у світі центр виробництва пристроїв, оголили небезпеку покладатися на країну. Хоча з того часу Пекін відмовився від такого підходу до стримування коронавірусу, Apple та інші глобальні компанії розглядають альтернативні країни більше, ніж будь-коли раніше.

Величезна робоча сила Індії, підтримка уряду та місцевий ринок, що процвітає, роблять її головним кандидатом на розширення виробництва електроніки. 

Контрактні виробники Apple наразі виробляють iPhone на заводах у Південній Індії. За оцінками Bloomberg Intelligence, в 2021 році в Індії було виготовлено близько 3 млн пристроїв порівняно з 230 млн у Китаї.

Foxconn почала виробляти iPhone 14 в Індії кілька місяців тому. Три тайванські партнери Apple нині збирають iPhone з 11 по 14 в Індії.

Індія, крім смартфонів, розробляє плани зі збільшення фінансових стимулів для виробників планшетів і ноутбуків, сподіваючись домогтися від Apple виробництва всього, від навушників до MacBook, на місцевому рівні, а також залучити інші бренди. 

Минулого тижня ринкова вартість акцій Apple Inc. скоротилася після різкого падіння минулого року, залишивши її нижче за $2 трлн вперше з березня 2021 року. Рік тому виробник iPhone став першою компанією, що досягла межі ринкової капіталізації в $3 трлн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні