Кіберполіція та слідчі Національної поліції викрили хакерів, які атакували провідні світові компанії Франції, Норвегії, Німеччини, Нідерландів, Канади та США, починаючи з 2018 року, повідомляє пресслужба правоохоронців. Фігуранти здійснювали атаки на сервери за допомогою вірусів-шифрувальників.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Українські правоохоронці разом із колегами з США, Норвегії, Нідерландів, Німеччині та Франції ідентифікували 32-річного лідера хакерського угруповання та його чотирьох найактивніших спільників.
- Для своїх атак хакери використовували самостійно розроблене шкідливе програмне забезпечення. Зокрема, кілька вірусів-шифрувальників.
- За даними Нацполіції, зловмисники зламували облікові записи працівників підприємств за допомогою інформації з відкритих джерел та методів соціальної інженерії.
- З привласнених акаунтів вони розповсюджували шкідливий програмний код у корпоративній екосистемі і отримували доступ до серверів та викрадали з них інформацію.
- Після цього дані на комп’ютерах жертв зашифровувалися і робилися непридатними для використання.
- Згодом члени міжнародної хакерської групи вимагали мільйонні виплати у криптовалюті за дешифрування інформації.
- Слідчі встановили, що за кілька років хакери зашифрували понад 1000 серверів світових підприємств та спричинили збитків на суму у понад 3 млрд грн в перерахунку на національну валюту.
Контекст
Наразі трьом фігурантам повідомлено про підозру.
Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж), ч. 2 ст. 361-1 (Створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут), ч. 4 ст. 189 (Вимагання) Кримінального кодексу України.
Нещодавнє опитування Нацбанку та Опендатабота свідчило про те, що від початку повномасштабного вторгнення в Україні зросла активність кібершахраїв. Зокрема, 11% українців ставали жертвою шахраїв від початку повномасштабного вторгнення. Найчастіше українців ошукували під час покупки чи продажу товару в інтернеті.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.