Категорія
Новини
Дата

БЕБ викрило низку компаній в ухиленні від сплати податків на 108 млн грн. Ймовірно, йдеться про групу Фірташа

Бюро економічної безпеки викрило групу компаній особи із санкційного списку РНБО, які торгують мінеральними добривами, в схемі з ухилення від сплати податків на понад 100 млн грн, повідомляє пресслужба БЕБ. За даними ЕП, йдеться про групу Дмитра Фірташа.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Згідно із повідомленням, службові особи групи компаній брали участь в схемі з ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. 
  • За участю зазначених підприємств, які здійснюють оптову торгівлю мінеральними добривами, оформлювались безтоварні фінансово-господарські операції. 
  • «Товариство-вигодонабувач, фіктивно закуповувало мінеральні добрива у згаданих компаній, з метою завищення податкового кредиту з податку на додану вартість. Такі дії призвели до фактичного ненадходження до державного бюджету України коштів в розмірі понад 108 млн грн», – додали у бюро.
  • Зазначається, що досудове розслідування у провадженні за ознаками умисного ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України) здійснюється БЕБ за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.
  • Адвокати Group DF Дмитра Фірташа вважають, що «звинувачення БЕБ не мають під собою жодного юридичного підґрунтя».   
  • «Ми повністю відкидаємо висунуті проти нашого бізнесу звинувачення з боку Бюро економічної безпеки, озвучені сьогодні у релізі Бюро», – повідомив адвокат Group DF Роман Чишинський.
  • Чишинський наголосив, що детективи БЕБ мають інформацію, яка підтверджує, що «податки сплачені у повному обсязі та у чіткій відповідності до законодавства» і група готова відстоювати свою правоту у юридичній площині.

Контекст

Влітку підприємства азотного холдингу Ostchem, що входить до Group DF Дмитра Фірташа, виграли суд проти АМКУ у справі про примусовий поділ холдингу та накладення штрафу у розмірі 107 млн грн. Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду повністю задовольнив позовні вимоги трьох підприємств холдингу Ostchem – «Сєвєродонецьке обʼєднання «Азот», «Черкаський «Азот» та «Рівнеазот» та визнав недійсним рішення АМКУ від 5 вересня 2019 року.

Це третє фінальне рішення у затяжному судовому процесі, який тривав майже 3 роки. Усі звинувачення у зловживанні монопольним становищем на ринку азотних мінеральних добрив суд визнав неправомірними, а висновки АМКУ про монопольне становище групи – безпідставними. 

Фірташ із 2014 року живе у Відні, відбиваючись від американського ордера на екстрадицію. США звинуватили Фірташа у хабарництві і рекеті.

Незважаючи на те, що Фірташ знаходиться за межами України вже понад сім років, його бізнес продовжує впливати на життя країни: 70% ринку розподілу природного газу в регіонах контролювалося бізнесменом і його партнерами.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні