Бюро економічної безпеки викрило групу компаній особи із санкційного списку РНБО, які торгують мінеральними добривами, в схемі з ухилення від сплати податків на понад 100 млн грн, повідомляє пресслужба БЕБ. За даними ЕП, йдеться про групу Дмитра Фірташа.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Згідно із повідомленням, службові особи групи компаній брали участь в схемі з ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
- За участю зазначених підприємств, які здійснюють оптову торгівлю мінеральними добривами, оформлювались безтоварні фінансово-господарські операції.
- «Товариство-вигодонабувач, фіктивно закуповувало мінеральні добрива у згаданих компаній, з метою завищення податкового кредиту з податку на додану вартість. Такі дії призвели до фактичного ненадходження до державного бюджету України коштів в розмірі понад 108 млн грн», – додали у бюро.
- Зазначається, що досудове розслідування у провадженні за ознаками умисного ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 212 КК України) здійснюється БЕБ за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.
- Адвокати Group DF Дмитра Фірташа вважають, що «звинувачення БЕБ не мають під собою жодного юридичного підґрунтя».
- «Ми повністю відкидаємо висунуті проти нашого бізнесу звинувачення з боку Бюро економічної безпеки, озвучені сьогодні у релізі Бюро», – повідомив адвокат Group DF Роман Чишинський.
- Чишинський наголосив, що детективи БЕБ мають інформацію, яка підтверджує, що «податки сплачені у повному обсязі та у чіткій відповідності до законодавства» і група готова відстоювати свою правоту у юридичній площині.
Контекст
Влітку підприємства азотного холдингу Ostchem, що входить до Group DF Дмитра Фірташа, виграли суд проти АМКУ у справі про примусовий поділ холдингу та накладення штрафу у розмірі 107 млн грн. Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду повністю задовольнив позовні вимоги трьох підприємств холдингу Ostchem – «Сєвєродонецьке обʼєднання «Азот», «Черкаський «Азот» та «Рівнеазот» та визнав недійсним рішення АМКУ від 5 вересня 2019 року.
Це третє фінальне рішення у затяжному судовому процесі, який тривав майже 3 роки. Усі звинувачення у зловживанні монопольним становищем на ринку азотних мінеральних добрив суд визнав неправомірними, а висновки АМКУ про монопольне становище групи – безпідставними.
Фірташ із 2014 року живе у Відні, відбиваючись від американського ордера на екстрадицію. США звинуватили Фірташа у хабарництві і рекеті.
Незважаючи на те, що Фірташ знаходиться за межами України вже понад сім років, його бізнес продовжує впливати на життя країни: 70% ринку розподілу природного газу в регіонах контролювалося бізнесменом і його партнерами.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.