Підприємства азотного холдингу Ostchem, що входить до Group DF Дмитра Фірташа, виграли суд проти АМКУ у справі про примусовий поділ холдингу та накладення штрафу у розмірі 107 млн грн. Про це йдеться у пресрелізі Ostchem.
Ключові факти
- Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду повністю задовольнив позовні вимоги трьох підприємств холдингу Ostchem – «Сєвєродонецьке обʼєднання «Азот», Черкаський «Азот» та «Рівнеазот» та визнав недійсним рішення АМКУ від 5 вересня 2019 року..
- Це третє фінальне рішення у затяжному судовому процесі, який тривав майже 3 роки, зазначили в Ostchem. Усі звинувачення у зловживанні монопольним становищем на ринку азотних мінеральних добрив суд визнав неправомірними, а висновки АМКУ про монопольне становище групи – безпідставними.
- Суд скасував рішення АМКУ щодо примусового поділу азотного холдингу Ostchem .
Контекст
5 вересня 2019 року АМКУ ухвалив рішення примусово розділити групу компаній Ostchem Дмитра Фірташа щодо виробників азотних мінеральних добрив та накласти максимальний штраф у розмірі 107 млн грн. 29 липня 2020 року рішення АМКУ про зловживання монопольним становищем та примусовий поділ АМКУ було оскаржено адвокатами Ostchem у Київському Господарському суді Києва.
28 грудня 2020 року Північний апеляційний господарський суд визнав незаконним рішення АМКУ від 5 вересня 2019 року та залишив в силі рішення Київського госпсуду про визнання незаконними звинувачень Ostchem у зловживанні монопольним становищем на ринку азотних мінеральних добрив.
![Україна майже втратила Сєвєродонецький «Азот». Як це вплине на майбутні врожаї і бізнес Дмитра Фірташа](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/5/33/847ab2ad-6ee31870df7152f4c6c0cc5fc855b335.jpg?v=0719_3)
![Коло замкнулося. Навіщо держава забирає у Фірташа облгази і повертає собі монополію на ринку розподілу газу /Фото Getty Images](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/e/53/90660bec-f4a93fd503afe652426347fd3c1c253e.jpg?v=8983_2)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.