Бюро економічної безпеки завершило досудове розслідування щодо Ігоря Коломойського, інформує пресслужба бюро. Йдеться про незаконні дії з банківськими документами під час фактичного невнесення Коломойським 5,8 млрд грн в касу ПриватБанку, а також заволодіння понад 5,3 млрд грн, які надалі були легалізовані.
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- Детективи виділили матеріали досудового розслідування щодо бізнесмена в окреме кримінальне провадження, де повідомлено про завершення розслідування за чотирма статтями Кримінального кодексу України.
- Стороні захисту відкрили матеріали досудового розслідування для ознайомлення.
- Розслідування стосується нібито незаконних дій з банківськими документами під час фактичного невнесення підозрюваним 5,8 млрд грн в касу банку, а також заволодіння понад 5,3 млрд грн, які надалі були легалізовані.
- Частина безпідставно зарахованих на особисті рахунки Коломойського грошей була сформована за рахунок кредитних коштів підконтрольного банку. Зокрема, це понад 2 млрд грн.
- Згідно із повідомленням, детективи довели факт організації заволодіння бізнесменом понад 3,3 млрд грн «Укрнафти» та учасників договорів про спільну інвестиційну діяльність.
- Слідчі вважають, що підозрюваний нібито організував заволодіння коштами акціонерного товариства шляхом укладання фіктивних договорів щодо робіт, які фактично не виконувалися.
- Надалі отримані незаконним шляхом понад 4 млрд грн підозрюваний легалізував, стверджує БЕБ.
- Водночас триває слідство щодо інших учасників начебто організованої та керованої бізнесменом групи.
Контекст
2 вересня 2023-го Коломойський отримав підозру від СБУ та БЕБ. Справа стосується одного з епізодів виведення коштів з ПриватБанку. Слідство заявляє, що в 2013–2014 роках Коломойський нібито незаконно заволодів 5,8 млрд грн ПриватБанку шляхом фіктивного внесення готівки до каси. Коментуючи підозру, Коломойський зазначив, що такий касовий розрив неможливо було би приховати від НБУ.
За версією слідства, щоб легалізувати віртуальні активи, Коломойський розплачувався ними у своїй підприємницькій діяльності. Зокрема, віддавав їх як позики та розраховувався ними за кредити підконтрольних йому підприємств, виводив їх за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.
Тоді ж Шевченківський районний суд обрав запобіжний захід Коломойському у вигляді тримання під вартою терміном на 60 днів (до 31 жовтня включно) з можливістю внесення застави у розмірі 509 млн грн. Пізніше суд збільшив розмір застави до 3,8 млрд грн.
7 вересня минулого року детективи НАБУ, за погодженням керівника САП, повідомили Коломойському та п’ятьом членам організованої ним групи про підозру у заволодінні коштами ПриватБанку на суму понад 9,2 млрд грн.
Сам Коломойський вважає необґрунтованою підозру СБУ в заволодінні 5,8 млрд грн ПриватБанку, яку йому інкримінує слідство.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.