Категорія
Новини
Дата

Частка «завислих» кримінальних справ проти бізнесу сягнула історичного максимуму – «Маніфест 42»

1 хв читання

В Україні 77% кримінальних справ проти бізнесу порушуються правоохоронцями без подальшої передачі до суду з обвинувальним актом. Цей показник сягнув історичного максимуму, повідомив громадський рух «Маніфест 42», посилаючись на дані Офісу генерального прокурора.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • За даними Офісу генпрокурора, у січні–жовтні 2023 року лише 23% кримінальних проваджень у сфері господарської діяльності доходять до суду з обвинувальним актом. Це на третину менше, аніж у попередні роки, зазначають в організації.
  • 2018 рік: 6334 проваджень за господарською діяльністю. Передані до суду з обвинувальним актом – 2021 (32%).
  • 2019 рік: 5947 проваджень. До суду з обвинувальним актом – 1686 (28%).
  • 2020 рік: 5342 проваджень по господарській діяльності. До суду з обвинувальним актом – 1620 (30%).
  • 2021 рік: 5469 проваджень. До суду з обвинувальним актом – 2164 (39%).
  • 2022 рік: 3414 проваджень. До суду з обвинувальним актом – 1149 (33%).
  • 2023 січень–жовтень – 4249 проваджень. До суду з обвинувальним актом – 989 (23%).

Контекст

Наприкінці травня цього року засновник Concorde Capital Ігор Мазепа анонсував під час «Business Breakfast з Володимиром Федоріним» створення антирейтингу правоохоронців та суддів, які використовують повноваження з незаконною метою. 

28 червня на підтримку ініціативи Мазепи виступили 42 підприємці, які опублікували Маніфест на захист 42-ї статті Конституції. Серед них – власниця фармкомпанії «Фармак» Філя Жебровська, гендиректор «Агромат» Сергій Войтенко, засновник «Текстиль-Контакт» Олександр Соколовський, фаундер компаній FinStream та Cronvest, голова Асоціації підприємців-ветеранів Сергій Позняк та інші. 

«Ментівський беспредєл набрид бізнесу, правоохоронці приходять та іменем закону шиють голі статті, кримінальні справи та тероризують бізнес, – емоційно пояснив ідею створення нової платформи Мазепа в коментарі Forbes, – Якщо влада не може покласти цьому край, то обʼєднаний бізнес готовий це зробити». 

Підприємці не обмежаться лише створенням реєстру. В планах – заснувати організацію, яка буде захищати бізнес від тиску правоохоронних структур та комунікуватиме з державою. Як це може працювати, читайте в матеріалі Forbes.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні