Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та президент Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо підписали меморандум про взаєморозуміння, який передбачає, що ЄБРР акумулює €300 млн на підтримку енергетичного сектору України, повідомляє пресслужба Кабміну.
В останні місяці Росія цілеспрямовано завдає ударів по обʼєктах генерації. Українська енергосистема переживає наймасштабнішу атаку з боку Росії, заявляв раніше міністр енергетики Герман Галущенко. Через значні пошкодження електростанції не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- За словами Шмигаля, підтримка ЄБРР допоможе забезпечити стабільне та безперебійне електропостачання на всю територію України.
- Так, кошти підуть державним енергетичним компаніям «Укренерго», «Укргідроенерго» та «Укрнафта» на відновлення генеруючих потужностей та інфраструктури, а також на будівництво нової децентралізованої генерації.
- Під час зустрічі сторони також обговорили подальшу співпрацю в економічному та фінансовому секторах.
- Загалом від початку повномасштабного вторгнення росії ЄБРР надав Україні €4 млрд фінансування.
Контекст
Внаслідок російської атаки 22 березня на Харківщині була знищена Зміївська ТЕС. У ніч на 11 квітня Росія знищила Трипільську ТЕС у місті Українка Київської області.
Востаннє Росія здійснила масовану ракетно-дронову атаку на енергетику України в ніч на 8 травня – постраждали обʼєкти «Укренерго» та ДТЕК. Значних пошкоджень було завдано також обʼєктам гідроенергетики – дві ГЕС виведено з експлуатації.
10 травня Кабмін виділив 7,2 млрд грн на відбудову української енергосистеми. Влада закликає українців до економії електроенергії, особливо у вечірній час.
Очікується, що в спекотні місяці графіки відключень світла будуть жорсткішими через вище споживання.
31 травня Кабмін ухвалив рішення підвищити тариф на електроенергію для населення з 1 червня на 64%, до 4,32 грн/кВт·год. Міністр енергетики Герман Галущенко назвав підвищення тарифу «складним, але необхідним кроком», мета якого – втримати енергосистему. На неї чекає реконструкція, яка потребує «величезних сил і коштів».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.