Категорія
Новини
Дата

«Ельдорадо» – не банкрут (принаймні поки що). Кредитори схвалили план реструктуризації боргу більш як в 1 млрд грн

2 хв читання

Кредитори ТОВ «Дієса» (мережа «Ельдорадо») схвалили 67% вимог за планом санації. Тепер компанія має затвердити план реструктуризації боргу більш як в 1 млрд грн у Господарському суді Києва і надіслати його всім залученим кредиторам, повідомив Forbes старший партнер Ario Law Firm Юліан Хорунжий, який консультує «Ельдорадо».

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • 22 вересня на загальному засіданні кредитори ТОВ «Дієса» (торгова мережа «Ельдорадо») схвалили план реструктуризації боргу компанії у 1 млрд грн. Кредитори (їх більше 300 у «Ельдорадо») схвалили 67% вимог від загальної кількості за планом реструктуризації. 
  • Надалі «Ельдорадо» має підписати і надіслати заяву до Господарського суду Києва і кредиторам про затвердження плану санації, каже Юліан Хорунжий. У разі її відповідності вимогам суд призначає засідання для її розгляду, на якому, зокрема, заслуховує всіх кредиторів. 
  • Далі рішення за кредиторами. Вони можуть спробувати довести суду, що: 1) було порушено порядок проведення або схвалення плану санації; 2) умови погашення вимог цих кредиторів є гіршими, ніж погашення вимог кредиторів, які голосували «за»; 3) у разі ліквідації боржника (банкрутства) вони мають можливість отримати більший розмір задоволення своїх вимог, аніж з планом санації, пояснює юрист Хорунжий.
  • За його словами, якщо суд встановить, що відповідь на всі три питання «ні», то він затверджує план санації і боржник починає його виконання. Якщо хоча б на одне питання буде відповідь від кредиторів «так», то суд відмовить у затвердженні плану. 
  • У разі відмови від плану реструктуризації суд відкриє провадження у справі про банкрутство з найімовірнішим подальшим переходом до процедури ліквідації. На думку Хорунжого, етап розгляду вимог кредиторів з урахуванням завантаженості судів Києва може тривати два-три роки.

Контекст 

До повномасштабного вторгнення у 2022 році Forbes оцінював мережу «Ельдорадо» приблизно у $100 млн. Станом на серпень 2023-го оцінка впала до $45 млн. 

У 2021-му за виторгом мережа посідала третє місце після Comfy та «Фокстроту». «Раніше «Ельдорадо» займало частку 10–12% на ринку, нині вона впала до 1–6%, ніхто точно не знає», – підрахував CEO мережі «Комп’ютерний всесвіт» Павло Карачевський. 

Виторг ТОВ «Дієса» («Ельдорадо») у 2021 році становив 14,2 млрд грн, у 2022-му компанія, на відміну від конкурентів, не публікувала фінансові дані. «Цього не зробили, бо разом із частиною товару через агресію РФ було втрачено значну частину архіву», – каже директор юридичного департаменту «Ельдорадо» Максим Байдик. Наразі ритейлер у процесі відновлення своєї звітності. 

Про значне погіршення фінансового стану «Ельдорадо» розповідав Forbes топменеджер одного з банків, що кредитував компанію. Зрештою компанія розпочала процедуру реструктуризації боргу (досудової санації) більш як на 1 млрд грн. Ця заборгованість виникла через російське повномасштабне вторгнення перед незабезпеченими кредиторами – партнерами, постачальниками та дистрибʼюторами. 

«До січня 2023 року велика кількість банків так і не відновила корпоративне кредитування, що унеможливило отримання кредитів на підтримку діяльності та відновлення мережі», – каже Максим Байдик. За таких умов залишалася європейська процедура досудової санації, додає він. 

Таке відбувається не вперше. У грудні 2022-го Forbes повідомляв, що компанії мільйонера Віктора Поліщука, які управляють ТРЦ Gulliver, мережею «Ельдорадо» й кількома великими складами, від початку війни перестали обслуговувати кредити перед держбанками (Ощадбанк та Укрексімбанк).

У випадку з «Ельдорадо» великим кредитором серед державних фінустанов є Ощадбанк. У 2018 році компанія (позичальниками виступають юрособи «Дієса», «Технополіс-1», «Техенерготрейд») вже реструктуризувала борг перед банком на $120 млн. Заставою були товари з обігу та, головне, особиста порука Поліщука.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні