Урсула фон дер Ляєн /Офіс Президента України
Категорія
Новини
Дата

ЄС надасть Україні перший мільярд євро для плану «Швидкого відновлення» – голова Єврокомісії

1 хв читання

Урсула фон дер Ляєн Фото Офіс Президента України

Україна отримає від ЄС перший мільярд євро в рамках плану «Швидкого відновлення». Про це сказала на пресконференції за підсумками саміту Україна – ЄС президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пише ЄП.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • «Відновлення будинків, доріг, інфраструктури, шкіл, лікарень – це щоденна робота, яку потрібно виконувати. Тому так важливо, щоб ми почали «Швидке відновлення» негайно», – наголосила вона. 
  • Голова Єврокомісії оголосила про виділення першого мільярда в рамках «Швидкого відновлення». «Тож робота може початись негайно», – заявила вона.

Контекст

Енергетика, житло, розмінування, критична соціальна інфраструктура та допомога приватному бізнесу – пʼять пріоритетів екстреного відновлення України у 2023 році, на яке планується залучити $17 млрд.

За даними уряду, підтверджені Світовим банком потреби у фінансуванні відновлення України у червні минулого року становили $350 млрд, наразі їх оцінено у $600-700 млрд. 

Премʼєр Денис Шмигаль закликав уряди країн-партнерів наслідувати приклад Канади, конфіскувати заморожені російські активи та передати їх Україні для відновлення, оскільки вони мають стати основним джерелом.

За його словами, Фонд відновлення створено і в українському бюджеті, проте він обмежений, оскільки сьогодні бюджет за рахунок внутрішніх джерел фінансується лише на 50%. Ще одним джерелом фінансування відновлення премʼєр назвав платформу United-24.

26 січня відбулося перше засідання Координаційної платформи донорів України (Ukraine Multi-agency Donor Coordination Platform), або так званого «фінансового Рамштайна». Задачами платформи будуть координація економічної підтримки для нагальних потреб України, планування та забезпечення початку відновлення, допомога приватному сектору й розробка фінансових інструментів для його підтримки.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні