Урсула фон дер Ляєн /Офіс Президента України
Категорія
Новини
Дата

ЄС надасть Україні перший мільярд євро для плану «Швидкого відновлення» – голова Єврокомісії

Урсула фон дер Ляєн Фото Офіс Президента України

Україна отримає від ЄС перший мільярд євро в рамках плану «Швидкого відновлення». Про це сказала на пресконференції за підсумками саміту Україна – ЄС президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, пише ЄП.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Відновлення будинків, доріг, інфраструктури, шкіл, лікарень – це щоденна робота, яку потрібно виконувати. Тому так важливо, щоб ми почали «Швидке відновлення» негайно», – наголосила вона. 
  • Голова Єврокомісії оголосила про виділення першого мільярда в рамках «Швидкого відновлення». «Тож робота може початись негайно», – заявила вона.

Контекст

Енергетика, житло, розмінування, критична соціальна інфраструктура та допомога приватному бізнесу – пʼять пріоритетів екстреного відновлення України у 2023 році, на яке планується залучити $17 млрд.

За даними уряду, підтверджені Світовим банком потреби у фінансуванні відновлення України у червні минулого року становили $350 млрд, наразі їх оцінено у $600-700 млрд. 

Премʼєр Денис Шмигаль закликав уряди країн-партнерів наслідувати приклад Канади, конфіскувати заморожені російські активи та передати їх Україні для відновлення, оскільки вони мають стати основним джерелом.

За його словами, Фонд відновлення створено і в українському бюджеті, проте він обмежений, оскільки сьогодні бюджет за рахунок внутрішніх джерел фінансується лише на 50%. Ще одним джерелом фінансування відновлення премʼєр назвав платформу United-24.

26 січня відбулося перше засідання Координаційної платформи донорів України (Ukraine Multi-agency Donor Coordination Platform), або так званого «фінансового Рамштайна». Задачами платформи будуть координація економічної підтримки для нагальних потреб України, планування та забезпечення початку відновлення, допомога приватному сектору й розробка фінансових інструментів для його підтримки.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні