Євросоюз відкладе введення податку на цифрові послуги технологічних компаній. Хочуть зосередитися на затвердженні домовленості про глобальне корпоративне оподаткування та розподіл прибутку, пише Bloomberg.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- Напередодні міністерка фінансів ЄС Джанет Єллен звернулася з проханням до Брюсселю переглянути плани щодо запровадження податку, який вона назвала дискримінаційним по відношенню до американських цифрових компаній.
- Комісар з економіки Паоло Джентілоні сказав, що він повідомив Єллен «про рішення відкласти введення цифрового збору».
- Технічна директорка ЄС Маргрете Вестагер зазначила, що ЄС повернеться до плану цифрових зборів у жовтні. Саме тоді можуть ухвалити остаточне рішення про мінімальний податок.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
На вихідних країни Великої двадцятки узгодили основні принципи угоди про корпоративне оподаткування. Напередодні група зі 130 країн світу погодилася ввести 15%-ний глобальний мінімальний податок для транснаціональних корпорацій.
Угода покликана перешкодити великим корпораціям переходити в юрисдикції з низькими податками та встановити більш справедливу систему розподілу податкових прав між транснаціональними корпораціями залежно від того, де вони працюють, а не від їхньої штаб-квартири.
Угода також передбачає відміну податків на цифрові послуги, які кілька європейських країн уже ввели. Зокрема, Франція передбачила податок у розмірі 3% від доходу технологічних компаній, отриманого у Франції. Йдеться тільки про ті компанії, чий річний виторг становить не менше €750 млн, при цьому хоча б €25 млн компанії мали отримати у Франції. У відповідь на це адміністрація експрезидента США Дональда Трампа навіть погрожувала введенням економічних санкцій. Зокрема, в кінці липня 2019 року Трамп пообіцяв ввести підвищені мита на французькі вина. Утім, країни досягли згоди в цьому питанні. Франція пообіцяла відмовитися від цифрового податку, як тільки буде знайдено міжнародне рішення цієї проблеми. Також листопаді 2019-го щорічним податком в обсязі 7% почала обкладати доходи техгігантів на своїй території Чехія. Італія запровадила 3%-ний податок.
На початку червня Україна ввела свій цифровий податок – ПДВ у розмірі 20% на електронні послуги компаній-нерезидентів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.