Категорія
Новини
Дата

Європарламент схвалив надання Україні €1,2 млрд. Голосування відбувалося за прискореною процедурою

Європейський парламент підтримав пропозицію Європейської комісії надати Україні €1,2 млрд макрофінансової допомоги. Рішення було оголошено 16 лютого.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Макрофінансова допомога Україні розрахована на 12 місяців і складатиметься з двох траншів по €600 млн.
  • Перший транш кредиту планують виділити одразу, видача другого траншу залежатиме від виконання Україною умов Меморандуму про взаєморозуміння з ЄС.
  • Голосування відбувалося за прискореною процедурою. За надання допомоги Україні проголосували 598 євродепутатів, проти – 55, 41– утримався.
  • Міністр фінансів України Сергій Марченко назвав це рішення «потужним сигналом міжнародним ринкам». Далі макрофінансову допомогу має схвалити Рада ЄС, повідомили в Мінфіні.

Контекст

 З огляду на нарощування Росією своїх військ біля кордонів України 1 лютого Європейська комісія запропонувала екстрену програму макрофінансової допомоги Україні на €1,2 млрд. 11 лютого Рада ЄС затвердила рішення Єврокомісії.

15 лютого депутати Європарламенту вирішили розглянути програму надання допомоги Україні за екстреною процедурою.

 У період із 2014-го по 2021 рік ЄС провів пʼять операцій макрофінансової допомоги Україні, кредити за якими становили €5 млрд.

 15 лютого США ухвалили рішення щодо кредитних гарантій для України у розмірі до $1 млрд для підтримки економіки.

 Канада надасть Україні кредит майже на $400 млн та летальну зброю на тлі можливої російської агресії, сказав напередодні прем’єрміністр країни Джастін Трюдо.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні