Категорія
Новини
Дата

Єврозоні не вдасться уникнути рецесії, оскільки спад поглиблюється – прогноз S&P Global

2 хв читання

Різке падіння ділової активності в єврозоні минулого місяця свідчить про те, що ЄС навряд чи зможе уникнути рецесії, пише Reuters.

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

6 жовтня. Онлайн-конференція Forbes «Без рожевих окулярів»

Що ви дізнаєтесь: Правила розвитку бізнесу в умовах абсолютної невизначеності; Як отримати в клієнти й співпрацювати з Міноборони – найбільшим замовником у країні; Як «воєнні» інновації можуть допомогти вашому бізнесу; 2023-й у цифрах від Мінфіну й НБУ.

Квитки на конференцію за посиланням

20 спікерів: Олексій Резніков, Сергій Марченко, Михайло Федоров, Олександр Конотопський, Алекс Ліссітса, Сергій Ніколайчук, Юлія Бадрітдінова, Тарас Чмут та інші.

Коли: 6 жовтня, з 10:00 до 16:00

Ключові факти

  • Остаточний зведений індекс менеджерів із закупівель (PMI) S&P Global для єврозони, що розглядається як хороший показник економічного здоровʼя, впав до 20-місячного мінімуму 48,1 у вересні з 48,9 у серпні, що нижче за попередню оцінку 48,2. Усе, що нижче 50, свідчить про скорочення, додають у агентстві.
  • «Будь-які надії на те, що єврозона уникне рецесії, ще більше розвіяні різким падінням ділової активності, про яке сигналізує PMI», – сказав головний бізнес-економіст S&P Global Market Intelligence Кріс Вільямсон.
  • «Опитування не тільки вказує на погіршення економічного спаду, але й картина інфляції також погіршилася», – йдеться в матеріалі.
  • Індекс цін на сировину підскочив до 77,1 із 72,3.
  • «Стрімке зростання інфляції, повʼязане з енергетичною кризою та війною в Україні, руйнує попит, тоді як ділова впевненість падає до рівнів, небачених із часів боргової кризи в регіоні в 2012 році, якщо не брати до уваги карантин через пандемію», – сказав Вільямсон.
  • Нещодавно інше дослідження зафіксувало, що виробнича активність у єврозоні ще більше знизилася минулого місяця, оскільки зростання вартості життя підірвало попит, а зростання рахунків за електроенергію обмежило виробництво.

Контекст

Індекс ділової активності (PMI) у єврозоні в серпні другий місяць поспіль опинився нижче від рівня, що вказує на рецесію, – 49,2. Очікувалося, що він буде на рівні 49, пише Bloomberg. У Німеччині спостерігається найрізкіший спад активності з червня 2020 року. Тим часом у Франції активність знизилася вперше за півтора року: там індекс PMI впав до 49,8 – більше, ніж передбачалося.

Індикатор настроїв у промисловості та сфері послуг погіршився, оскільки брак енергії ставить під загрозу виробництво, а зростання цін стримує попит. Тоді як настрої споживачів несподівано відновилися у серпні з рекордно низького рівня, домогосподарства налаштовані песимістичніше щодо перспектив, ніж під час пандемії.

Інфляція в єврозоні у вересні прискорилася до 10% порівняно з 9,1% у серпні, свідчать попередні дані Євростату. Це новий рекорд, який посилить очікування Європейського центробанку щодо чергового різкого підвищення процентної ставки.

Інфляція в єврозоні вперше в історії досягла двозначного числа. Очікується, що найбільше ціни у вересні зростуть на енергоносії – 40,8% (порівняно з 38,6% у серпні), продукти харчування, алкоголь і тютюн – 11,8% (10,6%), неенергетичні промислові товари – 5,6% (5,1%) та послуги – 4,3% (3,8%).

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні