Категорія
Новини
Дата

Генпрокурор Костін звільнив пʼятьох очільників обласних прокуратур

П'ятьох керівників обласних прокуратур було звільнено з посад, повідомляє Офіс генерального прокурора. Зазначається, що вони написали заяви про звільнення за власним бажанням.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Згідно з повідомленням, генеральний прокурор Андрій Костін підписав накази про звільнення з адміністративних посад за власним бажанням керівників Запорізької, Кіровоградської, Полтавської, Сумської та Чернігівської обласних прокуратур.
  • Зокрема, було звільнено: Віктора Приходька з посади керівника Запорізької обласної прокуратури, Володимира Твердохліба, який очолював Кіровоградську обласну прокуратуру, Антона Столітнього – керівника Полтавської обласної прокуратури, Олексія Тубельця – голову Сумської обласної прокуратури та очільника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василину.

Контекст

Кабінет Міністрів на засіданні 24 січня погодив проєкти указів президента України про звільнення п’яти очільників обласних військових адміністрацій – Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Сумської та Херсонської.

Офіс президента (ОП) почав великі кадрові перестановки. Під звільнення потрапив заступник голови ОП Кирил Тимошенко. Паралельно з цим уряд звільнив низку високопосадовців у міністерствах: заступника міністра оборони Вячеслава Шаповала, заступника голови Мінсоцполітики Віталія Музиченка та двох заступників міністра громад і територій Івана Лукерю та В’ячеслава Негоду. Напередодні посаду втратив заступник Генпрокурора Олексій Симоненко.

Головна причина кадрових чисток – критична маса корупційних скандалів, які останнього тижня часто зʼявлялись у ЗМІ чи в матеріалах розслідувань НАБУ та САП, кажуть два співрозмовники в ОП на правах анонімності.

Це не останні суттєві зміни у держструктурах. Уже 7 лютого на наступному засіданні Верховної Ради, ймовірно, втратять портфелі кілька міністрів.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні