Категорія
Новини
Дата

Ілон Маск скоротив ще понад 200 працівників Twitter, серед звільнених є і ключові співробітники

Мільярдер Ілон Маск оголосив про чергове скорочення робочих місць у Twitter минулими вихідними, яке торкнулося і засновників невеликих технологічних компаній, які платформа придбала в останні роки. Таким чином компанія продовжує свої зусилля щодо контролю за витратами, пише Financial Times

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • За словами кількох джерел, десятки співробітників були звільнені пізно ввечері в суботу, 25 лютого, в різних командах, включаючи розробників продуктів, деякі з них були повідомлені електронною поштою і заблоковані в системах компанії.
  • Серед звільнених була і Естер Кроуфорд, директор з управління продуктами Twitter, її стартап з відеочату Squad був придбаний платформою у 2020 році. Вона була однією з небагатьох жінок на вершині компанії при Маску, очолюючи її нові прибуткові ініціативи, такі як служба підписки Twitter Blue.
  • Старший менеджер з продуктів Мартін де Куйпер, чий стартап із розсилки новин Revue був куплений Twitter у 2021 році, написав у неділю, 26 лютого, що прокинувся без доступу до систем компанії. 
  • Згідно із даними New York Times, чисельність персоналу у внутрішніх системах скоротилася на понад 200 осіб або ж на 10% штату. Скорочення торкнулися менеджерів з продуктів, фахівців з даних та інженерів, які працювали над машинним навчанням та надійністю сайту, що допомагає підтримувати різні функції Twitter у мережі.
  • Також серед звільнених був Харальдур Торлейфссон, творець дизайн-студії Ueno, яку Twitter придбав у 2021 році.

Контекст

Twitter зазнав значних змін із того часу, як Маск купив компанію в жовтні. Мільярдер звільнив більше половини співробітників Twitter, у результаті чого в компанії залишилося близько 2200 співробітників порівняно з 7500 на момент придбання. 

У грудні голова групи компаній Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH) Бернар Арно витіснив із першого місця в рейтингу найбагатших людей світу засновника компаній Tesla і SpaceX Ілона Маска

17 січня щоденний дохід Twitter був на 40% нижчим, ніж того ж дня рік тому. Це підкреслює наявність кризи, з якою зіткнувся основний рекламний бізнес Twitter. Понад 500 провідних рекламодавців Twitter призупинили витрати на платформу з того часу, як Ілон Маск очолив компанію в жовтні. 

Продаж реклами становить близько 90% доходів Twitter. Виручка Twitter у четвертому кварталі впала приблизно на 35% порівняно з продажем минулого року через спад у рекламі.

За оцінками іншої дослідницької фірми Pathmatics, більшість компаній припинили витрати в листопаді, того ж місяця, коли Маск відновив зупинені облікові записи та випустив платну перевірку, в результаті якої шахраї видавали себе за корпорації. За оцінками Pathmatics, 14 із 30 найбільших рекламодавців у Twitter припинили всю рекламу на платформі після того, як Маск її очолив.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні