Категорія
Новини
Дата

International Paper продає свій целюлозний бізнес у Росії за $500 млн

Компанія International Paper (ІР) уклала угоду про вихід із прибуткового російського целюлозного бізнесу, пише The Wall Street Journal. Російські партнери з венчурного капіталу заплатять понад $500 млн за викуп американської компанії.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • ІР заявила, що продасть свою 50-відсоткову частку в групі «Ілім» своїм російським партнерам по спільному підприємству за $484 млн. Компанія зазначила, що ці партнери на чолі з головою правління «Ілім» Захаром Смушкіним також вказали, що вони зацікавлені у купівлі частки IP у звʼязаній корпоративній структурі за $24 млн. 
  • Акції IP приносять 5% порівняно з дивідендною прибутковістю S&P 500 у 1,59%. 
  • «Ілім» став дуже вигідним, IP витратила приблизно $720 млн на покупку своєї половини «Іліма». За три квартали 2022 року «Ілім» надав IP близько $250 млн прибутку, що становить майже 14% від загальної суми компанії, і виплатила дивіденди розміром $204 млн.
  • Керівники ІР, які відмовилися від подальших коментарів щодо продажу, заявили, що мають намір зберегти виплату.

Контекст

Після вторгнення 2022 року західні компанії зіткнулися з необхідністю розірвати звʼязки з Росією, навіть якщо це коштуватиме їм мільярди доларів і перекриє важливі потоки коштів. Керівники ІР заявили, що покинуть Росію незабаром після початку війни, але їм знадобився майже рік, щоб вийти з ринку.

Близько 15 років тому IP інвестувала в «Ілім», целюлозно-паперове підприємство з державною ліцензією на лісозаготівлі в Сибіру та Західній тайзі.

«Ілім» володіє трьома заводами в Росії, зокрема одним у Братську, який продає целюлозу до Китаю для виробництва туалетного паперу та паперових рушників.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні