Категорія
Новини
Дата

Прибуток компанії Пінчука «Інтерпайп» впав на $86 млн, у чотири рази. Чому це відбулося та до чого тут Росія

3 хв читання

Прибуток компанії Пінчука «Інтерпайп» впав на $86 млн, у чотири рази. Чому це відбулося та до чого тут Росія /interpipe.biz

interpipe.biz

Прибуток компанії Віктора Пінчука Interpipe Holdings у першому півріччі 2021 року скоротився майже в чотири рази, з $115,5 млн до $29,4 млн. Які причини падіння та що чекає компанію в подальшому

Виручка компанії Пінчука знизилася на 1,7%, до понад $460 млн. Більшу її частину забезпечив продаж труб – $302 млн (31%-ве зростання). Продаж труб збільшився завдяки швидкому відновленню економік світу після пандемії. Найбільші покупці «Інтерпайп» – компанії нафтогазового й будівельного сектору. Виручка від продажу сталі також виросла – на 27,6%, до $21,5 млн.

Підтримати позитивну динаміку не зміг лише залізничний підрозділ – він і став причиною падіння загальної виручки. Продажі коліс для залізничного транспорту впали на 40%, до $129 млн. У компанії пояснюють це введенням Росією у лютому ембарго на імпорт української залізничної продукції. Російські залізничні оператори в серпні виступали за зняття заборони на імпорт залізничних коліс з України, в тому числі вироблених компанією «Інтерпайп», пише Комерсант. Причина – зростання в країні цін на суцільнокатані колеса.

Ще одна причина – занадто висока база порівняння в першому півріччі 2020-го, каже Forbes аналітик Concorde Capital Дмитро Хорошун. За його словами, тоді ціни на колеса були аномально високі, а зараз стабілізувалися, і не варто порівнювати цей рік із минулим.

До другого кварталу цього року «Інтерпайп» вдалося відновити обсяги продажів залізничної продукції до приблизно 14 700 тонн на місяць. «Нам вдалося подолати негативні наслідки російського ембарго, перенаправивши обсяги продажів до інших регіонів: США, СНД, Європи та Індії. У другому півріччі компанія планує зберегти місячні продажі залізничної продукції на рівні 15 000 тонн», – каже гендиректор «Інтерпайп» Фаді Храйбе. У першому півріччі 2020-го (до ембарго) було 104 000 тонн, це в середньому 17 300 тонн на місяць.

Показник EBITDA за перші шість місяців 2021 року скоротився на 25%, до $111 млн. Причина – тиск на маржу з боку стрімко зростаючих цін на сировину, яка використовується у виробництві, – природний газ та металобрухт. EBITDA залізничного сегмента впала ще більше – на 88%, до $13 млн.

Був і серйозний компенсуючий фактор – сталевий бізнес компанії: там EBITDA покращилася в 2,7 раза до $107 млн. Причина – різке зростання цін на сталь і лом, що почалося в листопаді 2020 року, пояснює Хорошун. «Інтерпайпу» допомогли минулі капітальні вкладення: компанія отримує віддачу від будівництва електросталеплавильного заводу майже 10 років тому», – каже він.

Зниження виручки і EBITDA було невеликим порівняно з падінням чистого прибутку – скорочення на 75%. Основна причина – операційна курсова різниця, яка змінилися з доходів $52 млн у першому півріччі 2020 року на витрати $23 млн, каже Хорошун. «Курсові різниці повністю враховуються в чистому прибутку, але не в розрахунку «Інтерпайпом» показника EBITDA», – уточнює він.

Інвестиції та запозичення

За рік компанія збільшила обсяг капітальних інвестицій на 66%, до $31 млн, включаючи $21 млн інвестицій у розвиток виробництва.

Також у січні «Інтерпайп» завершила достроковий викуп облігацій 2019 року випуску і вже в травні розмістила нові облігації на $300 млн. Це забезпечило компанію коштами для повного виконання інвестиційної програми 2021–2022 років. У першому півріччі 2021-го компанія вклала понад $13 млн в будівництво нового термовідділу на заводі «Інтерпайп Ніко Тьюб», а також у будівництво нового цеху по збірці колісних пар для ринків ЄС і США на заводі «Інтерпайп НТЗ». У 2021-2022 роках «Інтерпайп» має виплатити $10 млн боргу; у другому півріччі 2021 року компанія також планує інвестувати $45 млн у власне виробництво, виплатити $40 млн дивідендів та влити $20 млн у робочий капітал.

Окрім того, випуск нових облігацій дав змогу виплатити в першому півріччі $190 млн дивідендів, тоді як у 2020-му компанія їх не виплачувала. За словами Хорошуна, 30 червня на балансі «Інтерпайп» – $206 млн.

Що далі?

Ціни на основну сировину для «Інтерпайпа» – металобрухт – падають, тому вона не матиме проблем з операційною або фінансовою діяльністю, каже Forbes Денис Саква, старший аналітик Dragon Capital. «У компанії достатній запас міцності для фінансування робочого капіталу й виплат кредитів», – каже він. Однак EBITDA в другому півріччі може знизитися до $55-80 млн, зазначає Хорошун. «Причин кілька: ціни на сировину, в середньому, можуть бути вищі, ніж у першому півріччі, також залишаються надзвичайно високими світові ціни на газ і українські тарифи на електрику, – каже він. – Крім того, нещодавно США посилили антидемпінгові заходи проти українських труб».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні