На початок листопада планується відправка з Ірану до Росії партії у понад 200 бойових дронів Shahed-136, Mohajer-6 та Arash-2, повідомляє Головне управління розвідки. CNN пише, що окрім безпілотників Іран готується надати балістичні ракети малої дальності.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Розвідникам відомо, що поставку БпЛА здійснюватимуть Каспійським морем до порту Астрахань.
- Дрони надходитимуть у розібраному стані, надалі на території Росії їх зберуть, перефарбують та нанесуть російське маркування, зокрема «Герань-2».
- Зазначається, що з 13 вересня, коли окупанти вперше застосували проти України іранські дрони-камікадзе, українські Сили оборони збили понад 300 таких безпілотників.
- Загалом Іран готується відправити до Росії ще близько 1000 одиниць зброї, у тому числі балістичні ракети малої дальності класу «земля–земля» та додаткові ударні безпілотники для використання у війні проти України, повідомили CNN офіційні представники західної країни, яка уважно стежить за іранською програмою озброєнь.
- Постачання перебуває під пильним наглядом, тому що це буде перший випадок, коли Іран відправить до Росії передові високоточні ракети, що може дати Кремлю суттєву перевагу на полі бою.
- За словами офіційних осіб, остання партія зброї з Ірану до Росії включала близько 450 безпілотників, які росіяни вже застосували в Україні.
Контекст
Тегеран заперечує постачання безпілотників Москві, а Росія заперечує, що її збройні сили використовували іранські безпілотники для нападу на Україну. Проте, за інформацією ЗМІ, Іран уже пообіцяв надати Росії ракети «земля–земля» на додачу до більшої кількості дронів-камікадзе.
Раніше МЗС України закликало Іран припинити військову допомогу РФ. 18 жовтня голова МЗС Дмитро Кулеба вніс президенту Володимиру Зеленському подання про розрив дипломатичних відносин з Іраном.
США, Велика Британія та Франція порушили питання про передачу Іраном безпілотників Росії на засіданні Ради Безпеки ООН. Водночас Росія вже заявила, що «перегляне співпрацю» з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем, якщо він направить експертів в Україну для перевірки безпілотників, які, за словами західних держав, були зроблені в Ірані та використовувалися Москвою на порушення Резолюції ООН.
Україна запросила експертів ООН для огляду деяких збитих безпілотників. Утім Іран і Росія стверджують, що Гутерреш не має мандата на відправлення експертів в Україну для перевірки безпілотників.
Ціна збиття безпілотників-камікадзе, які атакують міста України, значно перевищує суми, які Росія платить за закупівлю та запуск дешевої технології іранського виробництва. Відбиття атак коштувало Україні понад $28 млн. За інформацією Повітряних сил, наразі невідомо, скільки дронів отримала Росія, приблизна кількість замовлення агресором – 2400 одиниць, але є ймовірність, що окупанти не отримали їх всі.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.