Категорія
Новини
Дата

Ізраїль завдав ударів по обʼєктам ХАМАСу в Лівані та Газі у відповідь на ракетний обстріл

Ізраїльські військові завдали ударів по обʼєктах у Лівані та Газі рано-вранці у пʼятницю, 7 квітня, у відповідь на ракетні обстріли, відповідальність за які в Ізраїль поклав на ісламістське угруповання ХАМАС, пише Reuters

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Гучні вибухи струсили різні райони Гази, оскільки Ізраїль заявив, що його літаки вразили 10 цілей, включаючи тунелі та обʼєкти виробництва та розробки зброї ХАМАСу.
  • Близько 4:00 військові заявили, що вони також завдали удару по трьох обʼєктах інфраструктури ХАМАС на півдні Лівану.
  • Місцеві жителі неподалік південного міста Тир повідомили про три гучні вибухи.
  • «Ми рішуче засуджуємо кричущу сіоністську агресію проти Лівану сьогодні на світанку в околицях Тіра», – заявив ХАМАС.
  • Два джерела в ліванських службах безпеки повідомили, що удару було завдано по невеликій будові на сільськогосподарських угіддях неподалік району, звідки раніше були випущені ракети.
  • За словами свідків Reuters, внаслідок удару на сільськогосподарських угіддях утворилася велика вирва.
  • Представник цивільної оборони Лівану, який прибув на місце у пʼятницю, 7 квітня, вранці, повідомив, що постраждалих немає.

Контекст

Ударів було завдано у відповідь на ракетні обстріли з Лівану по території Ізраїлю, відповідальність за які ізраїльські офіційні особи поклали на ХАМАС. Військові заявили, що з Лівану було випущено 34 ракети, з яких 25 було перехоплено системами ППО. Це була найбільша подібна атака з 2006 року.

UNIFIL, миротворча місія ООН у Лівані, повідомила, що підтримує контакт зі сторонами і що обидві сторони заявили, що не прагнуть війни, однак існує ризик ескалації ситуації, і закликала всі сторони припинити свої дії.

Представник ізраїльських військових заявив, що ізраїльську операцію на даний момент завершено.

Держдепартамент США засудив запуск ракет з Лівану та удари з Гази і заявив, що Ізраїль має право на самооборону.

Ракетні удари відбулися на тлі ескалації через рейди ізраїльської поліції на комплекс мечеті Аль-Акса в Єрусалимі, які завершилися сутичками під час священного для мусульман місяця Рамадан, який цього року співпадає з єврейським святом Песах. Ізраїльська поліція повідомила в середу, 5 квітня, ввечері, що невідомі із зброєю забарикадувалися в молитовній кімнаті в Аль-Аксі. Поліція почала зачистку храму, що викликало обурення з боку ХАМАСу, який запустив ракети.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні