Категорія
Новини
Дата

Китай після зниження ключових ставок вводить додаткові заходи для стабілізації економіки

Китай хоче запровадити низку додаткових заходів щодо стабілізації економіки, оскільки її відновлення вповільнилося через коронавірусні обмеження та кризу в секторі нерухомості, пише Bloomberg із посиланням на державну телекомпанію CCTV.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Державна рада підготувала пакет заходів із 19 пунктів, щоб допомогти зберегти економічну діяльність у розумних межах, повідомили на черговій нараді під головуванням премʼєр-міністра Китаю Лі Кецяна. 
  • Пакет містить квоту в понад 300 млрд юанів ($43,7 млрд) на інструменти політики та фінансування розвитку, які, як очікується, підштовхнуть економіку до стабілізації та розвитку.
  • Кабінет міністрів Китаю також закликав місцеві органи влади ефективно використати понад 500 млрд юанів у межах наявних лімітів за спеціальними облігаціями та пообіцяв схвалити низку інфраструктурних проєктів. Населеним пунктам рекомендують використовувати міську кредитну політику для підтримки попиту на житло.
  • Крім того, Китай підтримає державні електрогенерувальні компанії у продажу облігацій на 200 млрд юанів і запропонує ще 10 млрд юанів субсидій сільськогосподарському сектору.
  • За даними CCTV, Китай вживе заходів для підтримки розвитку приватного бізнесу та платформних компаній. Уряд також закликав відповідні органи боротися із посухою.

Контекст

Нещодавно Китай знизив свою базову кредитну ставку і ще більше знизив базову ставку за іпотечними кредитами в понеділок.

Зниження LPR відбулися після того, як минулого тижня Народний банк Китаю здивував ринки, знизивши ставку середньострокового кредитування (MLF) як ще один інструмент короткострокової ліквідності, оскільки низка недавніх даних показала, що економіка втрачає імпульс на тлі вповільнення глобального зростання та зростання вартості запозичень.

Побоювання через зростання розбіжності в політиці з іншими великими економіками призвели до того, що китайський юань впав майже до дворічного мінімуму: він торгувався на рівні 6,8258 за $1.

Економіка Китаю, друга за величиною у світі, ледве уникла скорочення в другому кварталі.

Суворі обмеження Пекіна на тлі повернення коронавірусу, як і раніше, гальмують споживання, і за останні тижні кількість випадків захворювання знову збільшилася. Окрім цього, уповільнення глобального зростання та постійні проблеми з ланцюжками постачань підривають шанси на пожвавлення економіки.

Низка даних, опублікованих минулого тижня, показала несподіване вповільнення економіки в липні та спонукала деякі глобальні інвестиційні банки, зокрема Goldman Sachs і Nomura, переглянути свої прогнози зростання ВВП Китаю на весь рік у бік зниження.

Goldman Sachs знизив прогноз зростання ВВП Китаю на 2022 рік до 3% із 3,3% очікуваних раніше, що набагато нижче за цільовий показник Пекіна, який становить близько 5,5%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні