Країни ЄС намагаються досягти угоди про запровадження граничних цін на російську нафту і, швидше за все, відтермінують це питання до узгодження ширшого пакета санкцій, пише Bloomberg.
Новий номер Forbes Ukraine: 202 найбільші приватні компанії та 303 ефективних СЕО. Замовляйте та отримуйте два журнали за ціною одного!
Ключові факти
- Не погоджуються з ініціативою запровадження граничних цін Кіпр та Угорщина, повідомили джерела агентства.
- Представники Єврокомісії зустрілися із представниками країн ЄС минулими вихідними, щоб спробувати знайти компроміс щодо пакета обмежувальних заходів. Країни ЄС намагатимуться досягти попередньої угоди перед неформальною зустріччю лідерів ЄС у Празі 6 жовтня.
- Багато деталей ще потрібно узгодити, зокрема саму цифру граничної ціни, кажуть джерела.
- Серед інших заходів обговорюються контроль за імпортом алмазів і заборона на деякі види сталевої продукції, зазначає агентство.
Контекст
2 вересня країни G7 домовилися про обмеження цін на російську нафту. План G7 дозволить покупцям російської нафти за обмеженою ціною продовжувати отримувати найважливіші послуги, такі як фінансування та страхування танкерів.
План закликає країни-учасниці відмовитися від послуг, у яких домінує Захід, включаючи страхування, фінанси, брокерські послуги та навігацію для нафтових вантажів, за ціною, вищою за встановлену межу.
Після рішення країн віцепремʼєр РФ Олександр Новак заявив, що Росія повністю припинить постачання нафти та нафтопродуктів країнам, які запровадять граничну ціну на російську нафту.
Лідери ЄС можуть ухвалити новий пакет санкцій проти Росії під час зустрічі в Празі 6–7 жовтня, повідомило раніше Reuters із посиланням на джерела в дипломатичних колах. У відповідь на «ядерну риторику» президента РФ Путіна та оголошення мобілізації ЄС розглядає можливість обмеження цін на нафту, посилення обмежень на експорт високотехнологічних товарів до РФ та посилення санкцій проти окремих осіб.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.