Категорія
Новини
Дата

Латвія відмовиться від російського газу з 2023 року. Раніше про таке рішення заявили Литва та Естонія

Уряд Латвії погодився припинити використання російського газу з 1 січня 2023 року. Про це повідомив міністр економіки країни Яніс Вітенбергс, пише видання ERR.

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Вітенбергс назвав таке рішення «історичним» і таким, що «зміцнить енергетичну безпеку Латвії». За його словами, поправки до закону, які передбачають відмову від російського природного газу, подадуть до парламенту.
  • Тепер Латвія має домовитися з Фінляндією та Естонією про отримання додаткового газу із терміналу в Палдіскі, доки не побудує власний газовий термінал, наголосив міністр.

Контекст

Латвійський уряд нещодавно прийняв рішення про створення резерву скрапленого природного газу на Інчукальському газосховищі.

2 квітня литовське міненерго оголосило, що країна більше не купуватиме російський газ. Литва стала першою з європейських країн, яка зробила такий крок.

Пізніше уряд Естонії ухвалив рішення про відмову до кінця 2022 року від імпорту газу з РФ та створення в морському порту Палдіскі потужностей для прийому СПГ.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні