Категорія
Новини
Дата

«lifecell може стати спільним знаменником». СЕО оператора про можливе злиття з «Датагруп-Volia» після купівлі французьким мільярдером

Об’єднання lifecell та «Датагруп-Volia» в одну компанію було б логічним кроком після закриття угоди з NJJ Capital, вважає СЕО lifecell Ісмет Язиджи. Про це він розповів в інтерв’ю Forbes

Головні матеріали Forbes Ukraine у email-розсилці. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти 

  • «Я не знаю виторгу «Датагруп-Volia», але припускаю, що lifecell – найбільша з цих трьох компаній», – сказав Язиджи. За його словами, lifecell у цьому рівнянні – найсильніша компанія з точки зору виторгу, інфраструктури та налагодженості процесів. «lifecell справді може стати спільним знаменником для об’єднаної компанії», – додає СЕО мобільного оператора.
  • «Фінальне рішення за покупцями. Наскільки я розумію, вони розглядають інший варіант», – додає СЕО lifecell. Він додав, що це може бути однією з причин його рішення покинути lifecell після закриття угоди з NJJ Capital.
  • За словами Язиджи, після того, як «Датагруп» придбала провайдера Volia у 2021 році – корпоративна культура «Датагруп» стала панівною в об’єднаній компанії. Топменеджмент Volia покинув об’єднану компанію, додає він. 

Контекст 

29 грудня 2023 року турецька телекомунікаційна компанія Turkcell повідомила, що продає мобільного оператора lifecell (ТОВ «Лайфселл»), мережу кол-центрів (ТОВ «Глобал Білгі») та оператора вишок мобільного звʼязку (ТОВ «Укртауер») французькій NJJ Capital. 

Заява представників NJJ Capital на купівлю українських активів Turkcell надійшла до АМКУ ще 29 грудня. Того ж дня регулятор отримав заявки від NJJ Capital на купівлю провайдера фіксованого інтернету «Датагруп-Volia». 

Однак заявки не відповідали встановленим АМКУ вимогам, тому 12 січня 2024 року їх повернули заявнику. 23 січня комітет отримав повторгу заявку на купівлю ТОВ «Лайфселл», «Глобал Білгі», «Укртауер» та «Датагруп-Volia». 

7 березня АМКУ надав дозвіл компанії DVL Telecom французького мільярдера Ксав’є Ньєля на придбання українського національного оператора фіксованого звʼязку та цифрових послуг компанії «Датагруп-Volia» (Datagroup Holding Limited).

11 березня Комітет повідомив, що почав розгляд справи про концентрацію у вигляді набуття компанією DVL Telecom контролю над товариствами з обмеженою відповідальністю «Лайфселл», «Глобал Білгі» та «Укртауер». В заяві Комітету також єдеться, що через наявність підсанкційних акціонерів виникла необхідність перевірки Групи Лайфселл та Групи Turkcell, з особою, до якої застосовано санкції РНБО.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні