Інформація про Lifecell

Виторг: 9,4 млрд грн (2022 рік), Телеком

Lifecell
Прибуток: 972 млн грн (2022 рік)
91 місце
100 найбільших приватних компаній України 2021

Профайл

Рік заснування
2005
Власник
Turkcell (Türkiye Wealth Fund, Михайло Фрідман, Петро Авен, Андрій Косогов)
СЕО
Ісмет Язиджи
Динаміка виторгу за 6 місяців 2022 року
13,2%
Кількість працівників
1029
Кількість вакансій на 2022 рік
50
Річний приріст виторгу
14%
Центральний офіс
Київ
Керівник HR
Наталія Дороніна
Чиста середньомісячна винагорода (2020)
34 354 грн
Показник work-life balance
89%

200 лідерів української економіки 2023

На початку жовтня Шевченківський районний суд за позовом СБУ арештував корпоративні права 20 активів підсанкційних олігархів Михайла Фрідмана, Петра Авена та Андрія Косогова. У списку арештованих – права «Київстару» та lifecell, які сумарно забезпечують звʼязком 70% українських абонентів.

50 найкращих роботодавців воєнного часу

У 2022‐му lifecell втратив 700 000 активних абонентів серед тих, хто хоча б раз на три місяці платив за послуги. На кінець року таких стало 8,5 млн. Вартість власних активів компанія знизила на $13 млн. Утім, виторг оператора зріс на 11%, до 9,4 млрд грн, а чистий прибуток на 59,2%, до 972,3 млн грн, йдеться у звіті материнської компанії Turkcell.

У фокусі lifecell – безпека працівників та доступність зв’язку. Ще у перші дні лінійний персонал отримав дозвіл в цілях збереження зв’язку ухвалювати рішення на місцях без погодження менеджменту. Керівник lifecell Ісмет Язиджи сам долучався до ремонтної бригади, яка заживлювала базову станцію під час блекауту. «Щоб відчути труднощі, з якими вони стикаються у полі, та показати мою підтримку», – розповів Язиджи в інтерв’ю CNN. В середньому станом на грудень 2022 року щодня тимчасово не працювали 23% з 9000 базових станцій. Минулого року компанія здійснила додаткові виплати працівникам «у полях», вимушено переміщеним особам та військовослужбовцям.

30 стійких компаній

За шість місяців 2022 року lifecell втратив обладнання приблизно на $11 млн – не працює близько 9% з 9000 базових станцій компанії. Кількість абонентів впала на 800 000, до 8,4 млн. Проте фінансові показники зростають. «Темпи впали, але не було місяця, в якому доходи були б меншими за минулорічні», – каже менеджер з акселерації бізнесу Андрій Лебедєв. Зросла кількість міжнародних дзвінків, дохід від яких у деякі місяці перевищував минулорічний майже в 10 разів. Іноземні оператори перестали брати плату за дзвінки на свої мережі, натомість платили lifecell, коли їхні клієнти телефонували в Україну. Вендори та іноземні телеком-групи допомагають з обладнанням. Тому капітальні витрати тримаються на рівні минулого року.

Компанія зберегла всіх працівників, виплатила бонуси й підвищила зарплати. «Було важливо, особливо у перші дні, щоб співробітники мали відчуття власної захищеності», – каже Лебедєв.

50 найкращих роботодавців 2021

Задоволеність співробітників lifecell своєю роботою зросла у 2021 році порівняно із 2019‑м на 15%, підрахували у компанії. lifecell інвестує у навчання, підтримку ментального здоров’я та об’єднання колективу. 70% працівників відвідують неформальні тематичні зустрічі, на яких обговорюються хобі, фільми чи книги.

Соцпакет lifecell включає додаткові чотири дні відпустки. Співробітнику оплачується вихідний з нагоди дня народження чи весілля. У такий спосіб компанія хоче підвищити лояльність співробітників і дати їм можливість більше часу проводити з сім’єю.

25 найрозумніших компаній

Рік заснування: 2004

Рік запуску R&D‑відділу: 2020

Штат R&D‑відділу: 10

Інвестиції в R&D: не розкриваються

Керівник напряму: Артур Аревшатян

«Ми першими заявили, що ми – цифровий оператор, першими розпочали диджиталізацію», – розповідав Forbes гендиректор lifecell Ісмет Язиджі. Підрозділ стратегії, який відповідає за нові напрями бізнесу, існує у компанії шість років. Але в окремий підрозділ інноваторів вивели лише 2020‑го.

Що нового може бути у телекомі? Компанія має проєкти з цифровізації міст, інтернету речей та BigData. Ринку для цих послуг поки що немає, каже Язиджі. У фокусі lifecell також є MVNO – запуск віртуальних мобільних операторів на власній мережі. У світі їх близько 1600, половина – у Європі, каже директор з розвитку бізнесу lifecell Артур Аревшатян. Це понад 100 млн користувачів, або 10% ринку. У lifecell поки що 8,9 млн абонентів. Віртуальні оператори можуть принести ще 5 млн, оцінює Аревшатян.

100 найбільших приватних компаній 2021

«Сподіваюся, що в 2020 році lifecell усе ж таки почне приносити прибуток», – говорив у квітні 2019‑го глава наглядової ради Turkcell Group Ахмет Акча. Материнська компанія, за його словами, інвестувала в Україну близько $2 млрд, і відсутність доходів непокоїла власників. Сподівання виправдалися. У 2020‑му третій український мобільний оператор отримав 2,6 млрд прибутку проти 1,1 млрд збитку роком раніше. Повідомити про прибуток уперше за 16 років lifecell допомогла креативна бухгалтерія: у фінзвіті вказано 2,6 млрд грн відстроченого податку на прибуток. Але й ставка на посилений розвиток 4G теж зіграла, каже CEO компанії Ісмет Язиджи. Головний дохід приносить мобільний інтернет, у середньому абоненти використовують по 13,2 Гб на місяць. За час пандемії оператор наростив капітальні інвестиції на 141% – до 1,5 млрд грн. «Кожну другу гривню від доходів компанія вкладає в мережу», – каже Язиджи.

Поруч в рейтингу «100 найбільших приватних компаній України 2021»
Прометей /Shutterstock
Виторг 6,9 млрд
Прибуток н/д
Одеська обласна енергопостачальна компанія /Freepik
Виторг 6,8 млрд грн
Прибуток 82 млн грн
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд