Підключення до мереж на базі PON, які стійкі до тривалих знеструмлень, мають лише 37% абонентів фіксованих мереж інтернету. Про це сказав в інтервʼю Liga.Tech директор Департаменту з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Юрій Мацик. За його словами, це середній показник по Україні.
⚡️ Лише 3 дні! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- У Київській, Рівненській, Тернопільській областях, а також у Львові цей показник становить близько 60%, а у Києві – 9%, це критична ситуація, зазначив Мацик. Він уточнив, що це повʼязано з насиченням старими технологіями у столиці, які не підтримують PON.
- За словами Мацика, Мінцифри активно спілкується з київськими операторами з проханням активніше розвивати мережі. Деякі вже планують оновлення й активно приймають заявки на підключення нових мереж, наголосив він.
Контекст
За рішенням РНБО, яке ввів у дію президент Володимир Зеленський, у разі масових відключень оператори зобовʼязані забезпечити безперебійний зв’язок та живлення критичної інфраструктури щонайменше протягом трьох днів.
На початку червня Мінцифри повідомило, що за підтримки Nokia запускає пілотний проєкт із модернізації інтернет-мереж в Україні. У межах проєкту планується оновити телеком-обладнання та перейти на енергонезалежні інтернет-мережі. Як пояснювали в міністерстві, вони більш захищені та стійкі до обстрілів і знеструмлень.
В Україні знову зростає попит на стійкий до блекаутів домашній інтернет, заявила в інтерв’ю Forbes CEO Vodafone Ольга Устинова. Під час минулорічних російських обстрілів енергетичної інфраструктури попит на стійкий до відключень електрики інтернет із технологією GPON у провайдера Vega зріс у 5–10 разів. За першу половину 2023-го провайдер на 25% перевищив найамбітніші плани.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.